Погодинні знеструмлення залежать від загальної ситуації в енергосистемі країни — Запоріжжяобленерго

Погодинні знеструмлення залежать від загальної ситуації в енергосистемі країни — Запоріжжяобленерго

Графіки погодинних відключень на Запоріжжі залежать від ситуації в енергосистемі України
Електромережі, ілюстративне. Укренерго

У Запорізькій області знеструмлення побутових та юридичних споживачів залежить від загальної ситуації в енергосистемі України. Якщо виникає дефіцит електрики, застосовують погодинні графіки. Об'єкти критичної інфраструктури не погашають.

Про це сьогодні, 24 травня, під час брифінгу повідомила речниця ПАТ "Запоріжжяобленерго" Зореслава Цупренко.

Зокрема, вона розповіла, що в Запорізькій області погодинні графіки для населення почали застосовувати у другій половині травня, до цього були енергообмеження тільки для юридичних споживачів:

"Оскільки більшість графіків обмежень в нас укладені таким чином, аби зачіпати промислових споживачів, а не зачіпати населення, цілий місяць ми пройшли без відключень для побутових. Але в середині травня були змушені вдатися вперше до графіків погодинних відключень", — зазначила Зореслава Цупренко.
Застосування графіків погодинних відключень на Запоріжжі залежать від ситуації в енергосистемі України — Обленерго
Зореслава Цупренко, речниця ПАТ "Запоріжжяобленерго". Суспільне Запоріжжя

Графіки відключень для населення нашої області залежать від встановлених лімітів НЕК "Укренерго", зауважила речниця "Запоріжжяобленерго":

"Кожного разу ситуація в енергосистемі змінюється. Виходячи з неї, НЕК "Укренерго" формує завдання на зменшення обсягів споживання й доводить їх щодня до Обленерго. Коли бачимо ці ліміти, на їх підставі формуємо графік. Головне завдання при цьому, звісно, це виконати ліміти, утриматися в них, не перевищити дозволений обсяг і уникнути зайвих незручностей для споживачів.

"Ключове завдання — не допустити погашення об'єктів критичної інфраструктури, чого в нас не відбувалося по Запорізькій області".
Зореслава Цупренко

Водночас Зореслава Цупренко зазначила, що відключати електрику можуть через планові чи термінові ремонтні роботи:

"У нас і надалі проводяться планові ремонтні роботи, з метою заміни або модернізації обладнання, аби енергопостачання споживачів було якісніше. Також можуть бути аварійні перерви, пов'язані з пошкодження енергообладнання".

Раніше Суспільне повідомляло, що 24 травня, через дефіцит електроенергії внаслідок атак армією РФ на енергетичні об'єкти України, на території Запорізької області ввели погодинні відключення електрики з 08:00 до 22:00.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок