"Якщо на завтра не буде лімітів, погашати четверту, п'яту та шосту черги не будуть" — Запоріжжяобленерго

"Якщо на завтра не буде лімітів, погашати четверту, п'яту та шосту черги не будуть" — Запоріжжяобленерго

Черги відключення світла в Запоріжжі
Лампочка, світло. Суспільне Запоріжжя

16 травня в Запорізькій області застосували графіки погодинних відключень електроенергії для побутових та юридичних споживачів. З шести черг задіяні перші три. Коли відключатимуть четверту, п'яту та шосту — залежить від встановлених лімітів для нашої області, зазначила Суспільному речниця ПАТ “Запоріжжяобленерго” Зореслава Цупренко:

"Залежить від того, чи будуть нам на завтра доведені ліміти. Якщо не буде лімітів, то сенсу погашати інші черги не буде. Наразі ситуація змінюється дуже динамічно, все залежить від того, який буде стан енергосистеми. Ми обов'язково, при укладанні графіків, враховуємо принцип черговості, аби не виходило так, що все навантаження на себе беруть споживачі лише якоїсь частини з черг. Задіяні будуть всі".

За яким принципом сформовані черги погодинних відключень

Черги були сформовані та погоджені з ОДА за принципом навантаження потужності, враховуючи об'єкти критичної інфраструктури. Адже головне завдання застосування таких графіків — забезпечити безперебійну роботу об'єктів критичної інфраструктури.

Чи відключатимуть двічі будинки, які входять до двох черг

Буває таке, що один і той самий будинок може бути включений до більш ніж однієї черги в переліку адрес. Це пояснюється тим, що в більшості багатоквартирних будинків для забезпечення резервного живлення є додаткові ввод, і кожен з них заживлений від різних трансформаторних підстанцій. Але це не означає, що якщо будинок є в переліку другої та третьої черг, то його мешканці сидітимуть без світла 8 годин поспіль. Цей будинок також відключатиметься лише на 4 години, за розкладом однієї з цих черг. За часом відсутності енергопостачання можна на майбутнє визначити, до якої черги графіків фактично входить цей будинок.

Ознайомитися із переліком адрес для кожної з черг можна за посиланням.

Також у ПАТ "Запоріжжяобленерго" звертаються до жителів регіону з проханням зменшити споживання електроенергії, насамперед у пікові години — з 7:00 до 22-ї та радять:

  • Не користуватися одночасно кількома потужними електроприладами: пральною машиною, електроплитою, чайником, пилосмоком, праскою.
  • Відкласти користування бойлером, пральною машиною та, можливо, іншою технікою, що може бути запрограмована, на нічний час (після 23:00)
  • Вимикати світло в порожніх приміщеннях.
  • Використовувати енергоефективні лампи потужністю не більше 10 Вт.
  • Заряджати повербанки та акумулятори вночі чи вдень з 10:00 до 18:00, оминаючи час пікового споживання.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок