Понад 40 випадків захворювання на сказ зафіксували на Запоріжжі у 2024 році

Понад 40 випадків захворювання на сказ зафіксували на Запоріжжі у 2024 році

Від початку року в Запоріжжі зафіксували 593 звернення про ймовірне захворювання на сказ
Тварина хвора на сказ, ілюстративне. Зацівська сільська рада

У Запоріжжі цьогоріч медики зафіксували 6 випадків сказу та 39 — в області виявили у тварин цьогоріч. Це більше ніж за аналогічний період у попередні роки.

Про це під час брифінгу повідомив гендиректор Державної установи "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб" Тарас Тищенко.

"У 2021 році у нас було 13 випадків захворювання на сказ, у 2022 в нас було три випадки, у 2023 році, на жаль, ситуація погіршилась. В нас було 54 випадки захворювання".

За словами Тараса Тищенка, серед хатніх тварин випадки захворювання на сказ зафіксовані у трьох районах Запоріжжя.

"У Заводському, Шевченківському та Вознесенівському районах, були у цьому році зареєстровані домашні тварини, які захворіли на сказ. Та відповідно контактні особи, до яких могли бути долучені такі тварини. Всього таких людей було 17", — зазначив гендиректор.
Від початку року в Запоріжжі зафіксували 593 звернення про ймовірне захворювання на сказ
Тарас Тищенко, гендиректор Державної установи "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб". Суспільне Запоріжжя

Посадовець наголосив, що господарі домашніх тварин повинні їх щорічно вакцинувати, аби уникнути зараження сказом:

"Запоріжжя та Запорізький район це територія, куди активно мігрують дикі, безпритульні або домашні здичавілі тварини з тих регіонів де ведуться активні бойові дії, де відсутня можливість вакцинувати домашніх тварин від сказу. Тому, якщо є кіт або собака, вакцинувати їх від сказу щорічно. Звертайтесь до ветеринарних лікарів, ветеринарних клінік".

Окрім того, чоловік зазначив, що у випадку укусу безпритульних або домашніх тварин, громадяни мають обов'язково звертатись за допомогою медичних працівників:

"Якщо на вулиці поблизу дому вкусила собака, кішка або інша тварина, повинні негайно промити рану проточною водою, обробити перекисом водню, обробити спиртовим розчином йоду та звернутись до свого сімейного лікаря, отримати фахову консультацію".

"Наголошую, вакцини та імуноглобулін проти сказу є у всіх пунктах щеплення, їх запаси дозволяють виконати вакцинацію для всіх хто того потребують".
Тарас Тищенкопро наявність медпрепаратів

Вакцинація від сказу в Запоріжжі у 2024 році: що відомо

Сказ — гостре інфекційне захворювання тварин і людей, спричинене нейротропним вірусом сказу. Характеризується стрімким ушкодженням центральної нервової системи. Лікування відбувається за рахунок курсу щеплень.

З початку 2024 року в Запоріжжі щеплення проти сказу антирабічною вакциною призначено 276 громадянам, з них — п'ятдесят чотири дитини. А загалом до лікарень міста звернулось 593 особи.

Щорічно в Запоріжжі медики фіксують близько 1,7 тисячі випадків звернення з приводу травм, нанесених тваринами.

Обласний центр контролю та профілактики хвороб повідомив, що в 2024 році в місті виявлено п'ять осередків сказу серед домашніх та безпритульних тварин до яких долучено сімнадцять громадян:

  • Три у Заводському районі;
  • Один у Шевченківському районі;
  • Один у Вознесенівському районі.

В трьох випадках тварини утримувались в приватних домоволодіннях, в інших — безпритульні собаки, які проживали на території, де їх підгодовували люди. Постраждалі були направлені до закладів охорони здоров’я та отримали призначення на проведення курсу антирабічних щеплень.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок