"На сьогодні безробіття має жіноче обличчя". У центрі зайнятості розповіли про стан ринку праці на Запоріжжі

"На сьогодні безробіття має жіноче обличчя". У центрі зайнятості розповіли про стан ринку праці на Запоріжжі

Робота в Запоріжжі
Центр зайнятості. Ілюстративне. Суспільне Запоріжжя

У Запорізькій області 60% безробітних, які перебувають на обліку центру зайнятості, — жінки.

Про це повідомила Суспільному начальниця управління політики зайнятості Запорізького обласного центра зайнятості Тетяна Заліпяцька.

Загалом на обліку в регіональному центрі зайнятості перебувають 8800 безробітних. Лише за перший квартал поточного року звернулося 1800 осіб, 75% з них — жінки. Головна причина такої статистики — повномасштабне вторгнення, зазначає Тетяна Заліпяцька:

"На сьогодні безробіття має жіноче обличчя. Повномасштабна війна, яка триває понад 2 роки, відтік населення за кордон, мобілізація — це все має свій відбиток на ринку праці. Якщо дивитися по структурі безробіття, то 60% безробітних, які перебувають зараз на обліку — це жінки".
У Запорізькій області 60% безробітних, які перебувають на обліку центру зайнятості, — жінки
Тетяна Заліпяцька. Суспільне Запоріжжя

Тетяна Заліпяцька зазначає, що враховуючи нинішню ситуацію на ринку праці, жінки погоджуються опановувати робочі професії, на які до повномасштабного вторгнення працевлаштовували тільки чоловіків:

"У нас вже є приклади, коли жінки працевлаштовуються на чоловічі професії. Це і охорона, і машиністи крана металургійного, фільтрувальники, монтери дорожніх колій, тобто вакансії, за якими ми років 5 би до цієї розмови взагалі не казали, що жінки розглядають ці вакансії. Звернувся до нас роботодавець, і має потребу в охоронниках. Була укомплектована група саме з жінок".

Служба зайнятості допомагає охочим опанувати професію, актуальну на ринку праці, зазначає Тетяна Заліпяцька:

"Перше — це отримати ваучер на навчання, друге — це пройти навчання за кошти нашого фонду. За січень-березень цього року в на 50 осіб пройшли навчання. З них 45 — це жінки. Це виключно було навчання за робітничими професіями".

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок