"Це наш обов'язок — захищати": історія військового з міста Пологи Андрія Атамана

"Це наш обов'язок — захищати": історія військового з міста Пологи Андрія Атамана

Андрій Атаман — військовослужбовець 55 окремої артилерійської бригади ЗСУ "Запорізька січ", виконував бойові завдання на Донецькому напрямку, нагороджений відзнакою Головнокомандувача "Золотий хрест". У липні 2023 року чоловік отримав тяжке поранення та служить в роті охорони. Втім, має бажання повернутися на фронт, щоб деокупувати рідні землі.

Про повномасштабну війну та службу в артилерійських військах — чоловік розповів Суспільному.

Андрій Атаман доєднався до лав Збройних сил України, підписавши контракт з 55 артбригадою "Запорізька січ", із червня 2021 року служив водієм бойової машини.

"Це наша земля": історія військового артилерійської бригади "Запорізька січ" Андрія Атамана
Андрій Атаман, військовослужбовець 55 ОАБр "Запорізька січ". Фото: Суспільне Запоріжжя
"У мене була гармата і, наприклад, 50 снарядів у кузові. Я за них відповідаю. Нам дали команду: стріляти туди й туди. Ми повинні зайняти певну позицію, відстрілятися, поцепитися, забрати хлопців і поїхати", — згадує чоловік.
"Це наша земля": історія військового з міста Пологи, який після поранення продовжив службу в ТЦК
Андрій Атаман поруч з САУ Zuzana 155 мм калібру. З особистого архів Андрія Атамана

Виконуючи вогневе ураження на Донецькому напрямку, артилеристам підрозділу доводилось працювати за декілька кілометрів від окупантів та під щільним російським вогнем, ділиться військовий:

"У нас було так: ми виїхали на вогневу на тиждень чи на 4-5 днів. Ми в машині і їмо, і спимо. Було, що й 200-250 км ми накручували. Це й Бахмутський напрямок, й Авдіївський, Мар'їнський, Трудове, Вугледар, Велика Новосілка".

Андрій каже, що аби не падати духом, на фронті згадував своє рідне місто Пологи, нині окуповане, будинок, побудований власноруч, який ракетами знищила армія РФ:

6 березня до нас зайшли у місто Пологи, одразу все окупували. Закрився доступ до всього. З матір'ю зв'язку не було, мати у вересні 2022 року померла” .

У липні 2023 року під час виконання бойового завдання військовий отримав тяжке поранення внаслідок атаки російського БпЛА "Ланцет":

"8 липня у мене день народження, 7 липня о 10:30 я отримав тяжку травму. Спина, шия, голова, уламки. Перелом ноги. До нас в машину прилетів безпілотник Ланцет. Вийшло так, що я був найближчій до цієї зони ураження".

Після отриманих травм, Андрій несе військову службу в роті охорони. Але попри пережиті події, має бажання повернутися на фронт, аби деокупувати рідні землі:

Це наш обов'язок — захищати. Своїх рідних, свої сім'ї, кладовище, де поховані наші рідні та близькі. Це наша рідна земля, де ми народилися.
Андрій Атаман, військовий 55 ОАБр

Раніше Суспільне повідомляло, що відзнаку Головнокомандувача "Золотий хрест" було вручено військовослужбовцю Запорізького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) солдату Андрію Атаману.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок