Добровільно долучилися до окупаційного МВС РФ на Запоріжжі: 12 жителям області повідомили про підозру в колабораціонізмі

Добровільно долучилися до окупаційного МВС РФ на Запоріжжі: 12 жителям області повідомили про підозру в колабораціонізмі

СБУ повідомила про підозру 12 жителям ТОТ Запорізької області у колабораціонізмі
Служба безпеки України. Фото: Facebook/Служба безпеки України

Служба безпеки України (СБУ) заочно повідомила про підозру 12 жителям тимчасово захопленої Запорізької області у колабораціонізмі. За даними слідства, вони добровільно долучилися до роботи у створеному окупантами Головному управлінні МВС РФ у регіоні.

Про це сьогодні, 19 квітня, повідомили у Запорізькій обласній державній адміністрації.

Зазначається, що підозрювані добровільно долучили до роботи створеного окупантами Головного управління Міністерства внутрішніх справ РФ на території захоплених територій Запорізької області у Бердянському, Мелітопольському, Василівському та Якимівському відділах:

"Встановлено, що підбір «кадрів» до незаконного формування здійснювали кадрові співробітники ФСБ. Після проходження «співбесід» колаборантам видали «посвідчення», вогнепальну зброю з боєприпасами та формений одяг російського зразка", — йдеться у повідомленні.

На посадах в окупаційному ГУ МВС Росії у Запорізькій області підозрювані, за даними слідства, фабрикували справи проти цивільного населення захопленої території регіону з проукраїнськими поглядами, незаконно обшукували їхні домівки, затримували та ув'язнювали їх.

12 жителям ТОТ Запорізької області заочно повідомили про підозру за ч. 7 ст. 111-1 (Колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України, обвинувачувальні акти стосовно чотирьох з них передали до суду. Якщо їхню провину буде доведено, їм загрожує позбавлення волі строком до 15 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком до 15 років з можливою конфіскацією майна.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок