У Запоріжжі власниці пошкодженої квартири у будинку на вулиці Кияшка зменшили суму компенсації: що відомо

У Запоріжжі власниці пошкодженої квартири у будинку на вулиці Кияшка зменшили суму компенсації: що відомо

Кияшка, 22, обстріли
Наталія Васько, власниця пошкодженої квартири. Фото: Суспільне Запоріжжя

Запоріжанка Наталія Васько, власниця пошкодженої квартири в будинку на Кияшка, 22, куди російські військові поцілили ракетою у вересні 2022 року, в рамках міської програми щомісяця отримувала 10 тисяч гривень компенсації. Втім, цьогоріч соцзахист зменшив суму виплат, і до того ж вимагає аби жінка повернула їм 6 тисяч 666 гривень.

В ситуації розбиралися кореспонденти Суспільного.

Наталія Васько — власниця понівеченої квартири за адресою Кияшка 22, розповідає, щомісяця отримувала 10 тисяч гривень за пошкоджене житло, втім, коли цьогоріч у січні частину квартири переоформила на доньку, виплати їй скоротили. І нині вона отримує 3 тисячі 333 гривні:

"Тому що вона стала співвласницею і мені в департаменті соцзахисту сказали, що це не положено. І все. Мені залишили допомогу. Вони поділили її. Тепер раз у мене ⅓ квартири, а у доньки ⅔, тобто мені 10000 поділили. Поділили по квадратурі. Хоча спочатку було сказано, що допомога на родину, донька — це моя родина".
будинок
Пошкоджений внаслідок обстрілів будинок по вулиці Кияшка, 22, 24 вересня 2022 року. Фото: Суспільне Запоріжжя

Наталія каже, нині в міському соцзахисті вимагають аби вона повернула їм 6 тисяч 666 гривень. Пояснюють тим, що жінка не повідомила департамент впродовж трьох днів після переоформлення частки квартири. І їй заплатили більше, ніж повинні:

"Сказали, що в мене є два варіанти: я не отримуватиму два місяці цю допомогу 3333. Вона формально приходитиме, але я її не отримуватиму і таким чином відшкодовуватиму. Запропонували мені ще другий варіант — це через банк, але мені сказали в соцзахисті, що тоді я оплачуватиму комісію. Я сказала, що мені це не підходить".
будинок
Пошкоджений внаслідок обстрілів будинок по вулиці Кияшка, 22, 24 вересня 2022 року. Фото: Суспільне Запоріжжя

У відповіді на інформаційний запит Суспільного, в департаменті соціального захисту повідомили, що матеріальну допомогу Наталія зможе отримувати у повному обсязі, якщо її донька надасть відповідну заяву, або ж суму ділитимуть їм обом за квадратурою.

Втім, жінка каже, коли звернулася до ЦНАПу, їй у цьому відмовили:

"У ЦНАП нам теж сказали, що ми з вас знімаємо цю допомогу в 10 тисяч і гроші будуть 6666 грн, вона зараз під'їде, напише заяву і отримуватиме. З ЦНАПу зателефонували до департаменту соцзахисту, і коли вона запитала, як це все провести, їй сказали, що це не належить".
будинок
Будинок по вулиці Кияшко 22, квітень 2024 року. Фото: Суспільне Запоріжжя

В коментарі Суспільному юрист Дмитро Гладкий розповів, що в такому випадку, слід повторно звернутись до центру надання адміністративних послуг із заявами:

будинок
Дмитро Гладкий, юрист. Фото: Суспільне Запоріжжя
"Я б радив би просто повторити, але вже як інший заявник, заяву, яка була подана раніше. Для того, щоб здійснили перерозподіл, або між собою домовитись, хто зі співвласників буде отримувати повну суму на зруйноване майно, або частинами, відповідно до власності".

У разі офіційної відмови у перерозподілі виплат, власники квартир можуть оскаржити це рішення в суді, каже Дмитро Гладкий.

Що відомо

Вночі 24 вересня російські військові вдарили по Запоріжжю. Внаслідок влучання однієї з ракет по житловому сектору пошкоджений багатоповерховий будинок. Одна жінка загинула, ще 8 дістали поранень.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок