В окупованому Енергодарі росіяни дев'ять місяців утримують в полоні працівника ЗАЕС Сергія Спартесного — правозахисники

В окупованому Енергодарі росіяни дев'ять місяців утримують в полоні працівника ЗАЕС Сергія Спартесного — правозахисники

Сергій Спартесний 9 місяців в полоні росіян
Сергій Спартесний, співробітник ЗАЕС, якого взяли у полон росіяни. Фото: Суспільне Запоріжжя, Ганна Черевата

В тимчасово окупованому Енергодарі Запорізької області росіяни дев'ять місяців утримують у полоні в місцевому відділку поліції працівника Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) Сергія Спартесного, якому понад 60 років. Стан здоров'я чоловіка достеменно невідомий.

Про це 17 квітня повідомили на Facebook-сторінці ГО "Медійна ініціатива за права людини".

Громадська організація отримала інформацію від звільненого цивільного, якого тримали разом із Сергієм, що росіяни звинувачують чоловіка в тому, що він нібито розклеював проукраїнські листівки в Енергодарі, на прохання співробітників СБУ стежив за ФСБ, колаборантом із ЗАЕС і навчав тероборонівців.

Однак, дружина полоненого Наталія Спартесна відкидає ці звинувачення. Жінка припускає, що росіяни тримають її чоловіка в підвалі у поганих умовах:

"З власних джерел Наталія знає, що одяг заручників вкритий пліснявою, їх не виводять на прогулянки. Також чоловік має проблеми зі здоров’ям, утім жодного лікування не отримує", — зазначили в "Медійній ініціативі".

Крім того, звільнені цивільні розповідають Наталії про тортури у відділку поліції тимчасово окупованого Енергодара:

"Я знаю, що вони всім одягають на голову пакети, зав’язують скотчем навколо шиї та застосовують електричний струм. Підозрюю, що до мого чоловіка теж", — розповіла громадській організації дружина полоненого.

Раніше Суспільне повідомляло, що у тимчасово захопленому Енергодарі, Запорізької області окупанти утримують Сергія Спартесного, начальника зміни турбінного відділення експлуатаційного підрозділу працівника Запорізької АЕС, якому понад 60 років. Зв’язку із чоловіком немає, як і жодної інформації про його стан здоров'я.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок