Дефіциту ліків немає: як працюють аптечні заклади в Запорізькій області

Дефіциту ліків немає: як працюють аптечні заклади в Запорізькій області

Як працюють аптеки в Запорізькій області
Аптека. Фото: Уніан

Дефіциту лікарських засобів у Запорізькій області немає. У деяких прифронтових населених пунктах продовжують працювати аптечні заклади. Там, де їх немає, громадяни безоплатно отримують необхідні медпрепарати в пунктах незламності.

Про це сьогодні, 10 квітня, під час брифінгу повідомила начальниця державної служби лікарських засобів та контролю за наркотиками в Запорізькій області Алла Андрущенко.

"Через пункти незламності — це гуманітарна допомога. Через ту медичну допомогу, яку вони мають змогу реалізувати, вони реалізують і доступність до ліків. Але це не продаж, не роздрібна торгівля, а це допомога громадянам, які там мешкають".
аптеки
Алла Андрущенко. Фото: Суспільне Запоріжжя

За словами Алли Андрущенко, нині в області дефіциту лікарських засобів немає, а кількість аптек, які працюють за програмою “Доступні ліки”, збільшується:

"З 1 квітня поточного року законодавчо врегульовано обов’язкове під’єднання аптечних закладів на території лікарень до цієї програми. Інформація про аптеки, що працюють за програмою “Доступні ліки”, є у відкритому доступі на офіційному сайті Національної служби здоров’я України".

Загалом в області на підконтрольній території Україні працюють 410 аптечних закладів — 41 аптечний пункт та 369 аптек. У сільській місцевості — 18 аптечних закладів, решта — в обласному центрі:

"У Запоріжжі є два аптечних заклади, які навіть в умовах комендантської години працюють цілодобово. Вони розміщені в обласній клінічній лікарні та лікарні екстреної медичної допомоги. У Запоріжжі аптеки працюють з 8 і переважно до 19-20. До 21-ї години працюють шість аптек. До 22-ї — три: на Європейській, 16, Бородинській, 20 Б та Чарівній, 74".

З графіком роботи аптек можна ознайомитися на офіційній сторінці Служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Запорізькій області, на сайті Держлікслужби України та на сторінці Служби у Фейсбуці.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок