Обвинувачений не з'явився до суду: у Запоріжжі відбулося засідання у справі колишнього директора КП "Дубовий гай"

Обвинувачений не з'явився до суду: у Запоріжжі відбулося засідання у справі колишнього директора КП "Дубовий гай"

9 квітня: у Запоріжжі відбулося судове засідання у справі Олега Комарова щодо смерті Ждан
Судове засідання у справі колишнього директора КП "Дубовий гай" Олега Комаренка. Запоріжжя, 09.04.2024 року. Суспільне Запоріжжя/Дар'я Пасічник

Сьогодні, 9 квітня, у Жовтневому районному суді міста Запоріжжя відбулося чергове засідання у справі колишнього директора комунального підприємства (КП) "Центральний парк культури та відпочинку "Дубовий гай" Олега Комаренка щодо загибелі восьмирічної Анни Ждан — дівчини, на яку в парку впала дерев'яна скульптура. Втім, обвинувачений до суду не з'явився.

Про це повідомили кореспонденти Суспільного, які побували у залі суду.

На чергове засідання суду не з'явився обвинувачений колишній директор парку відпочинку “Дубовий гай” Олег Комаренко

Не з'явився на слухання: у Запоріжжі відбулося судове засідання у справі колишнього директора КП "Дубовий гай"
Присутні на суді у справі щодо загибелі Анни Ждан. Запоріжжя, 09.04.2024 року. Суспільне Запоріжжя/Дар'я Пасічник

Як повідомив адвокат Олега Комаренка Михайло Кобзар, причиною, чому обвинувачуваний не зміг з'явитися на засіданні суду, є перебування чоловіка у лікарні для проведення необхідних медичних процедур:

"Він (Олег Комаренко — ред.) у лікарні. В нього невідкладні процедури. На минуле судове засідання він зміг прибути до суду та відкласти дані процедури, знаходився також на лікуванні. Проте цього разу він не зміг прибути і не зміг відкласти дані процедури".
Не з'явився на слухання: у Запоріжжі відбулося судове засідання у справі колишнього директора КП "Дубовий гай"
Адвокатка родини Ждан Ірина Вишнякова та адвокат обвинувачуваного Михайло Козар, які доєдналися до судового засідання онлайн. Запоріжжя, 09.04.2024 року. Суспільне Запоріжжя/Дар'я Пасічник

Втім, за словами прокурора Євгена Сердюка, сторона захисту не змогла надати документи, що підтверджують перебування обвинувачуваного в медичному закладі:

"Коли людина потрапляє до лікарні, не є проблемою отримати відповідний документ навіть в електронному вигляді відкриваються всі лікарняні і довідки про перебування на лікуванні на стаціонарі повністю, денному, проведення певних процедур. На сьогодні стороною захисту таких документів не подано".
Не з'явився на слухання: у Запоріжжі відбулося судове засідання у справі колишнього директора КП "Дубовий гай"
Євген Сердюк, прокурор у справі щодо загибелі Анни Ждан. Запоріжжя, 09.04.2024 року. Суспільне Запоріжжя/Дар'я Пасічник

Батько загиблої дівчинки Олександр Ждан переконаний, що неявка обвинувачуваного до суду є спеціальним затягуванням справи:

"Це не вперше. Не знаю скільки разів, але забагато. Складається таке враження, що це дуже хвора людина і у нього часто невідкладні процедури саме на цей час, коли призначаються судові засідання. На сьогодні вони не надали офіційне якесь підтвердження, що саме так і відбувається."
Не з'явився на слухання: у Запоріжжі відбулося судове засідання у справі колишнього директора КП "Дубовий гай"
Сергій Ждан, батько загиблої дівчинки Анни. Суспільне Запоріжжя/Дар'я Пасічник

Через неявку обвинуваченого до зали суду, засідання оголосили закритим. На наступне слухання, яке відбудеться 9 травня 2024 року, сторона захисту має надати документи, що підтверджують перебування Олега Комаренка в лікарні — аби суддя визначив, чи є поважною причина відсутності обвинуваченого на судовому засіданні.

Що відомо:

 • 3 квітня 2024 року суд заслухав свідчення одного зі свідків, який 8 березня 2020 року перебував на місці трагедії.
 • 19 березня 2024 року, заслухавши обидві сторони, суд обрав обвинуваченому колишньому директору КП "Дубовий гай" Олегу Комаренку запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.
 • 29 березня 2023 року, мало відбутися судове засідання після майже річної перерви в справі колишнього директора центрального парку культури та відпочинку “Дубовий гай” Олега Комаренка. Втім, засідання вчергове відклали, оскільки за технічних причин на відеозв’язок із судом не вийшов адвокат обвинуваченого, який зараз перебуває за межами Запоріжжя.
 • 9 березня 2023, після більш як річної перерви, відбулося засідання у справі колишнього заступника директора з технічних питань парку "Дубовий гай" Геннадія Мишьякова.
 • 1 листопада 2021 року в Жовтневому районному суді Запоріжжя мали розглядати письмові докази обвинуваченого колишнього заступника директора з технічних питань парку Геннадія Мишьякова, проте засідання не відбулося, бо на нього не з’явився другий захисник обвинуваченого.
 • Акція на підтримку справедливого правосуддя у справі 8-річної Ані Ждан відбулася 9 березня 2021 року під стінами Запорізької міської ради.
 • 22 лютого 2021 року судове засідання у справі колишнього директора Запорізького центрального парку культури та відпочинку "Дубовий Гай" Олега Комаренка перенесли через неявку нинішнього представника адміністрації парку. Олександр Ждан, батько загиблої дитини зазначив, що справу затягують. Обвинувачений прийшов до суду лише тричі з 15 засідань.
 • 9 грудня 2020 року підготовчі судові засідання у справі колишнього директора парку культури та відпочинку "Дубовий Гай" Олега Комаренка та колишнього заступника директора з технічних питань парку Геннадія Мишьякова перенесли через їхню хворобу та лікарняний захисника другого підсудного.
 • 29 жовтня 2020 року у Жовтневому районному суді Запоріжжя відбулося підготовче судове засідання у справі колишнього заступника директора з технічних питань парку "Дубовий Гай" Геннадія Мишьякова.
 • 28 вересня 2020 року підготовче судове засідання Жовтневого районного суду Запоріжжя у справі загибелі Анни Ждан у парку "Дубовий гай" перенесли на 29 жовтня, оскільки на засідання не з'явився прокурор та захисник потерпілої сторони.
 • 22 серпня 2020 року Орджонікідзевський районний суд Запоріжжя обрав колишньому директору центрального парку культури та відпочинку "Дубовий гай" Олегу Комаренку запобіжний захід — нічний домашній арешт з 21 серпня до 17 жовтня.
 • 18 серпня 2020 року ексдиректору парку культури та відпочинку "Дубовий Гай" Олегу Комаренку співробітники прокуратури повідомили про підозру за фактом смерті дитини.
 • 13 березня 2020 року директора парку "Дубовий гай" Олега Комаренка звільнив з займаної посади міський голова Запоріжжя Володимир Буряк.
 • 8 березня 2020 року в центральному парку культури та відпочинку “Дубовий Гай” на дівчинку 2012 року народження впала дерев'яна фігура ведмедя, вагою майже 150 кг. Дитина отримала політравми та була госпіталізована до обласної клінічної дитячої лікарні. У неї декілька разів зупинялося серце. Врятувати дівчинку не вдалося, вона померла.

Підписуйтесь на Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок