У Запоріжжі відбулося судове засідання у справі колишнього директора КП "Дубовий гай" щодо загибелі дитини

У Запоріжжі відбулося судове засідання у справі колишнього директора КП "Дубовий гай" щодо загибелі дитини

19 березня: відбувся суд у справі Олега Комаренка щодо загибелі Анни Ждан у "Дубовому гаю"
Ольга та Олександр Ждан перед будівлею Жовтневого районного суду, 19.03.2024. Суспільне Запоріжжя/Колаж Суспільного

Сьогодні, 19 березня, у Жовтневому районному суді Запоріжжя відбулося засідання у справі колишнього директора комунального підприємства (КП) "Центрального парку культури та відпочинку "Дубовий гай" Олега Комаренка щодо загибелі Анни Ждан — дівчинки, на яку в парку впала скульптура. Обвинуваченому обрали запобіжний захід.

Журналісти Суспільного побували перед будівлею суду, де зібралися бажаючі підтримати родину загиблої дівчинки та безпосередньо на судовому засіданні.

О 13-й годині перед стінами суду зібралося близько 20 людей, які тримали в руках плакати з гаслами: "Дитина хотіла жити і гратися на майданчику"; "Вимагаємо справедливого суду"; "Правосуддя переможе"; "Технічний стан пару обов'язок керівництва"; "Вимагаємо законне покарання по справі Анни Ждан" та інші.

Судове засідання у справі у справі колишнього директора КП "Дубовий гай" Олега Комаренка якому інкримінують службову недбалість.
Люди перед будівлею Жовтневого районного суду м. Запоріжжя, що вимагають справедливого суду у справі Анни Ждан. Суспільне Запоріжжя/Дар'я Пасічник

"Біля суду зібралися небайдужі люди Запоріжжя, які на моє прохання приїхали підтримати, у першу чергу, нас і зі мною добиватися справедливості"
Олександр Ждан, батько загиблої дівчинки

Олександр та Ольга Ждан принесли з собою малюнки своєї доньки.

"Ці малюнки намалювала наша донька, вона встигла намалювати 6 малюнків... Ми вирішили їх показати, щоб просто показати якою вона була людиною. Це був янгол без гріхів..."
Олександр Ждан, батько загиблої дівчинки

Мати загиблої дівчинки Ольга Ждан підкреслила:

"Взагалі ми пішли на цей крок і судимося для того, щоб наступні директори, посадовці, які несуть відповідальність, щоб вони й несли ту відповідальність, а не відкупалися. Якщо винні — так винні. Несіть, будь ласка, покарання по закону".

У Запоріжжі відбулося судове засідання у справі у справі колишнього директора КП "Дубовий гай" Крамаренка
Ольга та Олександр Ждан перед будівлею Жовтневого районного суду, 19.03.2024. Суспільне Запоріжжя

Під час судового засідання Тетяна Кірда надала свідчення по справі. Адже того дня у 2020 році її діти знаходилася на тому ж майданчику:

"До мене підбіг мій син і сказав, що на дівчинку впала дерев'яна статуя...Ми одразу побігли туди.... Попереджувальні таблички та стрічки, нічого цього не було, вони з'явилися тільки вже, після того, як це сталося".

У Запоріжжі відбулося судове засідання у справі у справі колишнього директора КП "Дубовий гай"
Тетяна Кірда, свідок у справі колишнього КП “Дубовий гай” Олега Комаренка, 19.03.2024. Суспільне Запоріжжя

"Після того, як статуя вже впала, було видно, що вона у жахливому стані та ніяк не закріплена, стирчали залізні арматури на яких вона повинна триматися, але воно вже все було "розшатане", — зазначила Тетяна Кірда.

У Запоріжжі відбулося судове засідання у справі у справі колишнього директора КП "Дубовий гай"
Скриншот з відео, що висвітлювало події у "Дубовому Гаю" від 08.03.2020 року. Фото: Запорізький тг-канал zaborzp

Під час розгляду справи обвинуваченому обирали запобіжний захід. Так, прокурор у справі Євген Сердюк наполягав на цілодобовому домашньому арешті:

"Я хочу нагадати, що вже не одне судове засідання, відкладалося саме через неявку сторони захисту. На судове засідання призначене на 7 червня 2023 обвинувачений Комаренко не з'явився і до цього часу, наскільки відомо стороні обвинувачення, не подано жодних документів, жодних пояснень щодо поважності підстав його неявки".

У Запоріжжі відбулося судове засідання у справі у справі колишнього директора КП "Дубовий гай"
Євген Сердюк, прокурор Запорізької обласної прокуратури, 19.03.2024. Суспільне Запоріжжя/Геннадій Корчененков

Адвокат обвинуваченого Михайло Козар зазначив, що вважає клопотання прокурора не обґрунтованим:

"7 червня 2023 року на електронну адресу суду я надіслав відповідне повідомлення із цього приводу. Де зазначено, що в цей день, з 11:29 до 13:04 відбувалася повітряна тривога. Справа була призначена на 13 годину. Комаренко в цей час, знаходився в бомбосховищі по вулиці Лермонтова. Після закінчення фактичної тривоги, я повідомляв суд про те, що достатньо 15-20 хвилин, щоб Комаренко прибув до суду для участі у засіданні, проте було відкладено розбір справи. Ті судові засідання, на яких мій підзахисний був відсутній, є певні докази, що він знаходився на лікарняному".

У Запоріжжі відбулося судове засідання у справі у справі колишнього директора КП "Дубовий гай"
Олег Комаренко, обвинувачений у справі щодо загибелі Анни Ждан. Суспільне Запоріжжя/Дар'я Пасічник

Заслухавши обидві сторони обвинуваченому обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

За словами адвокатки родини Ждан Ірини Вишнякової, справа нарешті зійшла з мертвої точки:

"Це в нас перше судове засідання, яке відбулося по-справжньому, ми цілу годину позасідали. Мені здається, це вже якийсь прорив".

У Запоріжжі відбулося судове засідання у справі у справі колишнього директора КП "Дубовий гай"
Ірина Вишнякова, адвокатка у справі, адвокатка у справі. Суспільне Запоріжжя/Дар'я Пасічник

Адвокатка розповіла, що у матеріалах кримінального провадження є висновок експертів, де зазначається, що цю дерев'яну статую було небезпечно експлуатувати:

"По-перше, статуя не була закріплена належним чином, по-друге, вона не могла бути закріплена належним чином, тому що вся ця конструкція вже прогнила. Вона була недостатньою уже для того, щоб безпечно її експлуатувати. Для цього треба було її демонтувати. А питання ще глибше. Невідомо взагалі, ким встановлювалася, хто за цим всім слідкував..."

Також Ірина Вишнякова зазначила, що така систематична неявка до суду, може бути свідомою:

"Тобто ми думаємо, що це свідомі дії. А чому ми так думаємо? Тому, що мені здається, що протягом півтора року можна зібратися хоча б один раз...В мене безліч справ, але таких випадків, щоб так систематично були якісь перепони, щоб прибути до суду… Ну, я думаю, що просто так не трапляються".

Сам обвинувачений коментувати рішення суду Суспільному відмовився. Наступне засідання у цій справі призначене на 26 березня.

Що відомо:

 • 29 березня 2023 року, мало відбутися судове засідання після майже річної перерви в справі колишнього директора центрального парку культури та відпочинку “Дубовий гай” Олега Комаренка. Втім, засідання вчергове відклали, оскільки за технічних причин на відеозв’язок із судом не вийшов адвокат обвинуваченого, який зараз перебуває за межами Запоріжжя.
 • 9 березня 2023, після більш як річної перерви, відбулося засідання у справі колишнього заступника директора з технічних питань парку "Дубовий гай" Геннадія Мишьякова.
 • 1 листопада 2021 року в Жовтневому районному суді Запоріжжя мали розглядати письмові докази обвинуваченого колишнього заступника директора з технічних питань парку Геннадія Мишьякова, проте засідання не відбулося, бо на нього не з’явився другий захисник обвинуваченого.
 • Акція на підтримку справедливого правосуддя у справі 8-річної Ані Ждан відбулася 9 березня 2021 року під стінами Запорізької міської ради.
 • 22 лютого 2021 року судове засідання у справі колишнього директора Запорізького центрального парку культури та відпочинку "Дубовий Гай" Олега Комаренка перенесли через неявку нинішнього представника адміністрації парку. Олександр Ждан, батько загиблої дитини зазначив, що справу затягують. Обвинувачений прийшов до суду лише тричі з 15 засідань.
 • 9 грудня 2020 року підготовчі судові засідання у справі колишнього директора парку культури та відпочинку "Дубовий Гай" Олега Комаренка та колишнього заступника директора з технічних питань парку Геннадія Мишьякова перенесли через їхню хворобу та лікарняний захисника другого підсудного.
 • 29 жовтня 2020 року у Жовтневому районному суді Запоріжжя відбулося підготовче судове засідання у справі колишнього заступника директора з технічних питань парку "Дубовий Гай" Геннадія Мишьякова.
 • 28 вересня 2020 року підготовче судове засідання Жовтневого районного суду Запоріжжя у справі загибелі Анни Ждан у парку "Дубовий гай" перенесли на 29 жовтня, оскільки на засідання не з'явився прокурор та захисник потерпілої сторони.
 • 22 серпня 2020 року Орджонікідзевський районний суд Запоріжжя обрав колишньому директору центрального парку культури та відпочинку "Дубовий гай" Олегу Комаренку запобіжний захід — нічний домашній арешт з 21 серпня до 17 жовтня.
 • 18 серпня 2020 року ексдиректору парку культури та відпочинку "Дубовий Гай" Олегу Комаренку співробітники прокуратури повідомили про підозру за фактом смерті дитини.
 • 13 березня 2020 року директора парку "Дубовий гай" Олега Комаренка звільнив з займаної посади міський голова Запоріжжя Володимир Буряк.
 • 8 березня 2020 року в центральному парку культури та відпочинку “Дубовий Гай” на дівчинку 2012 року народження впала дерев'яна фігура ведмедя, вагою майже 150 кг. Дитина отримала політравми та була госпіталізована до обласної клінічної дитячої лікарні. У неї декілька разів зупинялося серце. Врятувати дівчинку не вдалося, вона померла.

Підписуйтесь на Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок