У тимчасово захопленій Приморській громаді окупанти посилили фільтраційні заходи через майбутні "вибори" — МВА

У тимчасово захопленій Приморській громаді окупанти посилили фільтраційні заходи через майбутні "вибори" — МВА

У Приморській громаді окупанти посилили фільтрацію
Ілюстративне. Приморськ. Фото: Запорізький краєзнавчий музей

У тимчасово захопленій Приморській громаді Запорізької області через майбутні "вибори" президента РФ окупанти посилили фільтраційні заходи та завозять силовиків.

Про це Суспільному повідомила начальниця Приморської міської військової адміністрації Світлана Македонська.

За її словами, окупанти інтенсивно перевіряють документи й автівки цивільних, проводять обшуки в будинках людей, які мають родичів на підконтрольній Україні території:

“Збільшилась кількість військових формувань, збільшилась кількість РЕБів, які встановлюють між будинками багатоквартирними, по вулицях, щоб фіксувати зв'язок, спілкування людей, напевно, з українською стороною. Переписуються навіть номери автівок, які рухаються з одного населеного пункту в інший. Автівки фотографують, паспорти фотографують".
У тимчасово захопленій Приморській громаді окупанти посилили фільтраційні заходи перед майбутніми "виборами"
Світлана Македонська. Фото: Суспільне Запоріжжя

Водночас в громаді триває масове заселення громадян РФ у житло людей, які виїхали. Аби окупанти не відібрали оселю, їм треба підтвердити право власності, зазначила Світлана Македонська:

"Люди повинні особисто приїхати, підтвердити своє право власності, а для цього треба отримати російський паспорт, а потім переоформити своє житло. Деякі наші громадяни повертаються для оформлення своєї нерухомості.”

Нині в Приморській громаді залишаються близько 15 тисяч жителів — це 40 % населення, яке мешкало до повномасштабної війни.

Що відомо про "вибори" президента РФ

"Вибори" президента РФ відбудуться з 15 по 17 березня 2024 року.

  • Наприкінці лютого в тимчасово захопленому місті Пологи окупанти посилили тиск на місцевих жителів через майбутні "вибори"президента РФ.
  • З 17 лютого в тимчасово захопленому Бердянську Запорізької області окупанти почали обходити будинки жителів міста, аби поінформувати їх про "вибори" президента РФ.
  • 5 лютого стало відомо, що окупанти збільшили кількість правоохоронців у тимчасово окупованому Запорізькому регіоні. За словами Івана Федорова, це для того, щоб контролю організацію виборчого процесу.
  • 1 лютого 2024 року росіяни почали завозити жителів Росії до ТОТ Запорізької області для участі в так званих виборах президента РФ.
  • 31 січня в тимчасово захопленій Кирилівській громаді, що в Мелітопольському районі, окупанти розпочали підготовку до проведення так званих "виборів" президента РФ. Так, вчителів у школах змушують говорити дітям, аби ті нагадували батькам "правильно" голосувати на "виборах" президента РФ.
  • З 29 січня 2024 року в тимчасово окупованому Запорізькому регіоні відкрили 19 пунктів подачі заяв, аби "проголосувати" могли навіть ті, хто має прописку в іншій області та без російського паспорта.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок