Бердянський фотограф Євген Малолєтка став лауреатом Шевченківської премії-2024

Бердянський фотограф Євген Малолєтка став лауреатом Шевченківської премії-2024

Фотокореспондент Євген Малолєтка з Бердянська отримав Шевченківську премію 2024
Євген Малолєтка. Фото: Taylor Jewell/Invision/AP

Бердянський фотограф Євген Малолєтка став один із лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка, нагородження якої відбулося вчора, 9 березня.

Про це йдеться в Указі президента України №143/2024 "Про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка" від 5 березня 2024 року.

Фотограф Євген Малолєтка отримав Шевченківську премію за серію робіт, які присвячені облозі Маріуполя. Зокрема — за участь у створенні фільму "20 днів у Маріуполі".

Бердянський фотограф Євген Мамолєтка став лауреатом Шевченківської премії-2024
Марина Яцко (ліворуч) біжить за своїм чоловіком Федором, який тримає їхнього закривавленого 18-місячного сина Кирила. Хлопчика поранив уламок снаряда під час обстрілу російськими військами Маріуполя 4 березня 2022 року. Лікарям не вдалось його врятувати. Фото: АР / Євген Малолєтка

Бердянський фотограф Євген Мамолєтка став лауреатом Шевченківської премії-2024
Наслідки обстрілу армією РФ пологового будинку у Маріуполі, 9 березня 2022 рік. Наслідки обстрілу армією РФ пологового будинку у Маріуполі, 9 березня 2022 рік. Фото: Evgeniy Maloletka/АР

Бердянський фотограф Євген Мамолєтка став лауреатом Шевченківської премії-2024
Анастасія Єрашова плаче, обіймаючи свою дитину в коридорі Маріупольської лікарні, 11 березня 2022 року. Медичний персонал та пацієнти вимушені лежати на полу медзакладу через російський артобстріл. Інша дитина Анастасії напередодні загинула від уламків снарядів. Фото: AP Photo/Evgeniy Maloletka

"20 днів у Маріуполі" — це документальна стрічка, створена режисером, фотографом, відеографом та письменником Мстиславом Черновим у співпраці з фотографом Євгеном Малолєткою та продюсеркою й журналісткою Василісою Степаненко. Фільм потрапив до коротких списків премії "Оскар" та отримав дві номінації BAFTA.

Раніше Суспільне повідомляло, що стали відомими імена лауреатів цьогорічної Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Що відомо про Євгена Малолєтку

Євген Малолєтка — бердянський фотокореспондент, розпочав свою діяльність у сфері фотографії у 2009 році. Працював для інформаційних агенств Associated Press, новинного каналу Al Jazeera та щотижневика Der Spiegel. У 2022 році фотограф став лауреатом щорічної премії для незалежних журналістів імені Георгія Ґонґадзе та міжнародної журналістської премії імені Джеймса Найта від Міжнародного центру журналістів (ICFJ), а також фотографом року за версією британської газети The Guardian. Фотографія Євгена Малолєтки "Авіаудар по пологовому будинку в Маріуполі" була визнана фотографією року на World Press Photo 2023.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок