Дев'ять років позбавлення волі: на Запоріжжі суд визнав винним чоловіка у передачі інформації про пересування ЗСУ

Дев'ять років позбавлення волі: на Запоріжжі суд визнав винним чоловіка у передачі інформації про пересування ЗСУ

На Запоріжжі місцевого жителя визнано винним у передачі інформації про переміщення ЗСУ
Запорізький районний суд Запорізької області. Фото ілюстративне. Фото: Facebook/ Запорізький районний суд Запорізької області

Запорізький районний суд визнав місцевого життя винним у незаконному поширенні інформації про місцеперебування ЗСУ. За матеріалами справи, він збирав та передавав дані про переміщення української армії. Чоловіка засуджено до дев'яти років позбавлення волі.

Про це йдеться у вироці суду від 5 березня 2024 року, розміщеному в Єдиному реєстрі судових рішень.

За матеріалами справи, підсудний — викладач інформатики та технологій — у липні 2023 року зібрав та передав інформацію про переміщення української армії у Запорізькій області до передових позицій на фронті користувачу Telegram з нікнеймом "Француз":

"Є листування, у якому підсудний розуміє, що спілкується з представником держави, що здійснює збройну агресію проти України та питає: «Коли ставити пироги у пічку? Зустрічати будемо». Також фігурант справи ініціативно шукав спілкування з особою під нікнейм «Француз»", — йдеться у вироці суду.

Зазначається, що користувач з нікнеймом "Француз" — громадянин України, якому з серпня 2023 року оголошена підозра у державній зраді.

Під час судового слухання чоловік визнав свою провину частково, зазначивши, що хотів лише дізнатися, хто має нікнейм "Француз" та не знав, що ця людина може співпрацювати з РФ.

Суд визнав чоловіка винним за ч. 3 ст. 114-2 (Несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану) Кримінального кодексу України. Його засуджено до дев'яти років позбавлення волі з конфіскацією на користь держави мобільного телефону, з якого відбувалося листування.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок