Кінострічку "Дюна: Частина друга" знімали на об'єктиви запорізького виробництва

Кінострічку "Дюна: Частина друга" знімали на об'єктиви запорізького виробництва

Кінострічку "Дюна: Частина друга" знімали на 18 об'єктивів створених за спеціальним замовленням компанією із Запоріжжя. Так, понад 50% фільму відзнято за допомогою саме цієї оптики.

Про те, як виготовляють об'єктиви, які використовують всесвітньовідомі компанії — дізнавалось Суспільне.

Запорізькі об'єктиви використовуються у великому кіно не вперше. Співпраця з кіноіндустрією почалась з 2020 року, розповів директор підприємства Іван Січкар.

Друга "Дюна" знімалась на об'єктиви виробництва компанії із Запоріжжя
Моделі об'єктивів, якими знімали фільм "Дюна". Фото: Суспільне Запоріжжя
"Мій британський партнер якраз на якійсь виставці познайомився з оператором групи, який буде знімати "Бетмена". І вони якраз шукали. І в принципі — лінзи зайшли, взяли участь. І на наступний проєкт, на "Дюну", до нас вже звернулися, от зробіть для нас об’єктиви".
Друга "Дюна" знімалась на об'єктиви виробництва компанії із Запоріжжя
Іван Січкар, директор запорізької компанії з виробництва об'єктивів. Фото: Суспільне Запоріжжя

Об’єктиви для кінокамер компанія Івана виготовляє з 2018 року, на виробництві залучено двадцять співробітників. Усі елементи для виробу зроблені безпосередньо на підприємстві. Однак лінзу для об'єктивів використовують радянську. Іван Січкар ділиться, що планував і скло виготовляти своїми ресурсами.

На запорізьку оптику зафільмували щонайменше половину другої частини фільму "Дюна". Власник бізнесу зізнається: зараз вже і не згадає, на яких майданчиках працювали з його виробами:

"Думали що там буде ну, може, там одна сцена, дві сцени. Але коли ми дізналися, скільки дійсно “Дюни” знято на наші об’єктиви — це взагалі. Понад 50%".

Замовлення для "Дюни" збирав головний оптик підприємства Євген Дулін:

Друга "Дюна" знімалась на об'єктиви виробництва компанії із Запоріжжя
Євген Дулін, головний оптик запорізької компанії з виробництва об'єктивів. Фото: Суспільне Запоріжжя
Замовлення для "Дюни" було таке саме, як і всі інші об’єктиви, для інших людей. Немає такого, щоб комусь краще, комусь гірше".

Від початку російського вторгнення, виробництво на підприємстві не зупинялось. Навіть те, що частина працівників та виробничі потужності компанії залишились в окупації, не завадило продовжити виготовляти оптику.

Кінострічку "Дюна: Частина друга" знімали на об'єктиви запорізького виробництва
Кінооб'єктив зроблений на запорізькому підприємтсві. Фото: Суспільне Запоріжжя

Сам директор підприємства Іван Січкар приєднався до лав Збройних сил України, але перед цим — встиг підготувати майстерню до роботи в умовах війни.

"В перший день зідзвонилися, я всім SMS відправив, що все як є. Приходимо на роботу, працюємо, нічого не треба. Хто іде в ТрО, ЗСУ — ідуть, інші — на місцях і працюють", — згадує власник бізнесу.
Кінострічку "Дюна 2" знімали на об'єктиви запорізького виробництва
Один з приладів на запорізькому виробництві об'єктивів. Фото: Суспільне Запоріжжя

У співпраці з іноземними кіновиробниками найбільший позитив — чергове нагадування про війну Росії проти України, зізнається Іван:

"Для мене це, перш за все, що Україна, ще по одній позиції, маленькій. Ну, це взагалі, дуже-дуже маленька моя частка там. Але вона — на вустах у західних хлопців. Якщо на заході хоч одна людина, після цієї інформації, захоче нам допомогти — це просто…Для моєї країни — ну, це супер'"

Раніше Суспільне Культура розповідало, що відомо про "Дюну: Частина друга" та чому критики так хвалять стрічку.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок