Обійняли посади в окупаційних органах влади: СБУ повідомили про підозру трьом депутатам з Запорізької області

Обійняли посади в окупаційних органах влади: СБУ повідомили про підозру трьом депутатам з Запорізької області

СБУ повідомили трьом посадовцям з ТОТ Запорізької області про підозру в держзраді
СБУ. Фото ілюстративне. Фото: Facebook/Служба безпеки України

Служба безпеки України (СБУ) повідомила підозру про колабораційну діяльність та держзраду трьом депутатам Запорізької області. За даними слідства, вони добровільно обійняли посаду в органах місцевої влади та правоохоронних органах на тимчасово окупованій території (ТОТ) регіону.

Про це сьогодні, 29 лютого, повідомили у Запорізькій обласній військовій адміністрації.

Зазначається, що правоохоронці повідомили про підозру:

  • голові Пологівської районної ради, який за даними слідства, добровільно очолив "Військово-цивільну адміністрацію міста Пологи", де займався відновленням освітнього процесу та роботи підприємств:
"Чоловік також налагоджував систему оподаткування за російськими законами, розпоряджався коштами та майном, захопленими окупаційною адміністрацією", — йдеться у повідомленні.
  • депутату Пологівської районної ради, який за матеріалами справи, добровільно співпрацював зі спецслужбами Росії та очолив відділ з питань міграції Управління внутрішніх справ по м. Токмак та Токмацькому районі. Зокрема чоловік передавав інформацію про проукраїнських жителів міста та займався примусовою "паспортизацією":
"На цій «посаді» він виконує вказівки окупаційної влади щодо реалізації політики держави агресора у сфері міграції у тому числі протидії незаконній міграції, громадянству, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших категорій мігрантів", — зазначили в СБУ.
  • депутату Костянтинівської сільської ради, як повідомили в СБУ, добровільно обійняв посаду старости села Вознесенка, для чого надавав окупаційній владі інформацію про бійців ООС/АТО, ЗСУ, ТрО.

Фігурантам повідомили про підозру за ч. 2 ст. 111 (Державна зрада), ч. 5, ч. 7 ст. 111-1 (Колабораційна діяльність), ч. 1 ст. 111-2 (Пособництво державі-агресору) Кримінального кодексу України. Якщо їхню провину буде доведено, їм загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок