Впроваджувала в освітній процес військові дисципліни: вчительці з Мелітопольського району повідомили про підозру

Впроваджувала в освітній процес військові дисципліни: вчительці з Мелітопольського району повідомили про підозру

Освітянці з ТОТ Мелітопольського району повідомили про підозру в колабораційній діяльності
Демонстрація навичок учнів у створеному підозрюваною "кадетському класі". Фото: Запорізька обласна прокуратура

Правоохоронці повідомили про підозру в колабораціонізмі освітянці тимчасово окупованого Мелітопольського району Запорізької області. За даними слідства, вона організувала у школі так званий "кадетський клас" для первинної військової підготовки учнів.

Про це повідомили у пресслужбі Запорізької обласної прокуратури.

За даними слідства, освітянка добровільно погодилась очолити створений окупантами "Державний казенний заклад загальноосвітня організація Запорізької області "Костянтинівська середня загально освітня школа №1 Мелітопольського району".

Обіймаючи посаду директорка, жінка створила у школі так званий "кадетський клас" для підготовки молоді до подальшої військової служби у російській армії:

"Створила профільний військово-патріотичний клас, розрахований на дітей підліткового віку. У цьому класі підліткам викладають військові дисципліни, вчать поводженню зі зброєю, зобов’язують ходити у військовій формі", — йдеться у повідомленні.
Створила "кадетський клас" у школі: вчительці з Мелітопольського району повідомили про підозру в колабораціонізмі
Так званий "кадетський клас" у школі, яку очолила підозрювана. Фото: Запорізька обласна прокуратура

За даними слідства, за вказівкою підозрюваної учні такого класу вже демонстрували свої навички поводження зі зброєю на пропагандистських заходах, які організовувала окупаційна влада.

Жінці повідомили про підозру за ч. 3 та ч. 6 ст. 111-1 (Колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Якщо її провину буде доведено, їй загрожує позбавлення волі строком до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком до 15 років.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок