Пішов на співпрацю з окупантами: депутата Енергодарської міськради заочно засудили до 15 років ув'язнення

Пішов на співпрацю з окупантами: депутата Енергодарської міськради заочно засудили до 15 років ув'язнення

Депутата Енергодарської міськради  засудили до 15 років ув'язнення
Ілюстративне. Фото: УНІАН

За матеріалами Служби безпеки України, до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна заочно засудили депутата Енергодарської міськради Запорізької області, який, за даними слідства, пішов на співпрацю з росіянами, закликав до цього місцевих та поширював наративи РФ.

Про це сьогодні, 26 лютого, повідомили в пресслужбі ЗОВА з посиланням на СБУ.

За даними слідства, депутат Енергодарської міської ради від забороненої партії "ОПЗЖ" з перших днів широкомасштабної війни добровільно почав співпрацювати з росіянами та погодився очолити так звану "Військово-цивільну адміністрацію" в Енергодарі:

"На "посаді" він одразу затвердив структуру окупаційного органу, до складу якого ввів своїх однодумців. Псевдоадміністрація мала виконувати всі незаконні рішення росіян", — йдеться в повідомленні.

Також чоловік активно поширював інформаційні наративи країни РФ та закликав місцеве населення до співпраці з окупантами:

"За його вказівкою в Енергодарі були проведені численні заходи політичного характеру. За задумом кураторів, це мало збільшити підтримку діяльності незаконно утворених окупаційних органів влади, зокрема через широке висвітлення у проросійських ЗМІ".

До того ж він організував проведення пропагандистських заходів, серед яких святкування "9 травня – Дня перемоги" та ходи "Безсмертного полку", де виступали представники російського шоу-бізнесу.

Суд визнав чоловіка винним за трьома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 111 (державна зрада вчинена в умовах воєнного стану);
  • ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
  • ч. 4 ст. 28 ч. 4 ст. 111-1 (організація та проведення заходів політичного характеру у співпраці з державою-агресором та його окупаційною адміністрацією, спрямованих на підтримку держави-агресора, її окупаційної адміністрації, вчинені організованою групою).

Наразі засуджений переховується на тимчасово окупованій території Запорізької області.

Співробітники спецслужби проводять комплексні заходи для притягнення його до відповідальності.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок