Перебувають у складі окупаційного добровольчого батальйону на Запоріжжі: СБУ повідомила про підозру двом чоловікам

Перебувають у складі окупаційного добровольчого батальйону на Запоріжжі: СБУ повідомила про підозру двом чоловікам

Учасникам окупаційного воєнізованого "добробату Судоплатова" повідомили про підозри
Ілюстративне. Фото: СБУ

Співробітники СБУ заочно повідомили про підозру в колабораціонізмі двом чоловікам — жителям Криму та Мелітопольского району. За даними слідства, вони є учасниками окупаційного воєнізованого "добровольчого батальйону імені Судоплатова" в тимчасово захопленому Мелітополі Запорізької області. Зокрема, один з них був призначений "командиром роти", а інший — брав участь у бойових діях на Запорізькому напрямку.

Про це сьогодні, 22 лютого, повідомили в ЗОВА з посиланням на інформацію СБУ.

Слідство встановило, що один із учасників — житель тимчасово окупованої АР Крим, який у 2014 році брав участь у захопленні адмінбудівель українського півострова. З початком широкомасштабного вторгнення переїхав до Мелітополя, а у вересні 2022 року вступив до лав так званого "Государственного унитарного предприятия "Добровольческий батальон имени П.А. Судоплатова", де його призначили "командиром роти":

"На своїй "посаді" він здійснював набір особового складу незаконного воєнізованого формування, проводив навчання з військової та вогневої підготовки підлеглих йому осіб, здійснював загальне керівництво ввіреному йому підрозділу", — йдеться в повідомленні.

Інший учасник окупаційного "добробату" — житель Мелітопольського району. Він вступив до незаконного воєнізованого підрозділу з корисливих та ідеологічних мотивів"

"На "посаді" "стрілка 2-ї мотострілецької роти" незаконного збройного формування брав участь у бойових діях на Запорізькому напрямку".

За даними досудового слідства, незаконний воєнізований підрозділ був створений за вказівкою так званого "голови тимчасово захопленої частини Запорізької області" Балицького для особистої охорони та захисту його бізнес-інтересів:

"За його завданням, збройне формування займалось рекетом, захоплювало приватні підприємства та залякувало бізнесменів для поповнення "казни" окупантів і їхнього запорізького намісника".

Слідчі Служби безпеки заочно повідомили фігурантам  про підозру за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

За добровільну участь у незаконному збройному формуванні окупантів їм загрожує покарання у вигляді 15 років позбавлення волі.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок