Рух опору "Жовта стрічка" закликав бойкотувати "вибори" президента РФ на ТОТ Запорізької області

Рух опору "Жовта стрічка" закликав бойкотувати "вибори" президента РФ на ТОТ Запорізької області

Рух "Жовта стрічка" закликає бойкотувати вибори на окупованій Росією території
Ілюстративне, вибори президента РФ на тимчасово окупованій території України. Фото: Associated Press

Рух опору "Жовта стрічка" закликав жителів тимчасово окупованої території Запорізької області бойкотувати "вибори" президента РФ. Для цього створили чат-бот, який дозволяє ознайомитись з методами уникнення чи бойкотування псевдовиборів.

Про це повідомив рух опору "Жовта стрічка".

"Саме через цей чат-бот українці, які живуть в окупації зможуть навчитись правильно та безпечно саботувати фейкові вибори", — йдеться в повідомленні.

Так, представники руху опору створили "Бойкот.Бот", де можна дізнатися про ефективні та безпечні методи ігнорування "виборів" президента РФ.

Що відомо про "вибори" президента РФ

"Вибори" президента РФ відбудуться з 15 по 17 березня 2024 року.

  • 5 лютого стало відомо, що окупанти збільшили кількість правоохоронців у тимчасово окупованому Запорізькому регіоні. За словами Івана Федорова, це зроблено з метою контролю організації виборчого процесу.
  • 1 лютого 2024 року росіяни почали завозити жителів Росії до ТОТ Запорізької області для участі у так званих виборах президента РФ.
  • 31 січня у тимчасово захопленій Кирилівській громаді, що в Мелітопольському районі окупанти розпочали підготовку до проведення так званих "виборів" президента РФ. Так, вчителів у школах змушують говорити дітям, аби ті нагадували батькам "правильно" голосувати на "виборах" президента РФ.
  • З 29 січня 2024 року в тимчасово окупованому Запорізькому регіоні відкрили 19 пунктів подачі заяв, аби "проголосувати" могли навіть ті, хто має прописку в іншій області та без російського паспорта.

Що таке "Жовта стрічка"

Рух громадського спротиву на тимчасово окупованих територіях "Жовта стрічка" сформувався навесні 2022 року в Херсоні, а нині поширився на всі тимчасово окуповані території України.

Українці в окупації можуть приєднатися до руху через чат-бот, аби отримувати завдання, плакати, листівки та дізнаватися правила безпеки.

Суспільне також розповідало, що активісти "Жовтої стрічки" чинять опір на окупованій території Херсонщини, зокрема в Генічеську.

8 грудня 2023 року рух спротиву окупації на тимчасово окупованих територіях України "Жовта Стрічка", в особі спікера руху Ярослава Божка, нагородили відзнакою "Вогонь запеклих не пече", що присвячена організаціям волонтерів, які діють в складних умовах.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок