На Запоріжжі 82% укриттів майже або повністю готові до використання – Федоров

На Запоріжжі 82% укриттів майже або повністю готові до використання – Федоров

На Запоріжжі 82% укриттів частково або повністю придатні до використання
Укриття у Запоріжжі. Фото ілюстративне. Фото: Суспільне Запоріжжя

У Запорізькій області 82% укриттів частково або повністю готові до використання. Усього ж у регіоні налічується понад 1300 сховищ.

Про це сьогодні, 19 лютого, повідомив очільник Запорізької ОВА Іван Федоров у своєму Telegram-каналі.

Зазначається, що 82% укриттів з наявних більш ніж 1300 сховищ на підконтрольній Україні територіях області є повністю або частково придатними до використання.

Також Іван Федоров повідомив, що у Запоріжжі заплановано встановлення 200 модульних укриттів:

"Маємо план за кошти соціально відповідального бізнесу встановити в обласному центрі ще й 200 модульних укриттів. 40 підприємців вже готові підтримати ініціативу. За потреби будемо використовувати як сховища і підземні паркінги та підземні переходи", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про стан укриттів у Запорізькій області:

  • 14 грудня заступник міністра освіти та науки України Андрій Сташків повідомив, що у Запоріжжі половина закладів освіти мають найпростіші укриття.
  • У грудні 2023 року очільник ЗОВА Юрій Малашко зазначив, що відсоток готових до використання укриттів збільшився до 72%, втім сама кількість захисних споруд на території області зменшилася.
  • Восени 2023 року у середмісті Запоріжжя розпочали будівництво модульного укриття комбінованого типу, усього ж їх заплановано звести близько 300.
  • У жовтні 2023 року у Запоріжжі розпочали будівництво модульного підземного укриття, розрахованого на 100 людей. Його вартість сягала близько 10 мільйонів гривень.
  • 20 жовтня 2023 року очільник ЗОВА Юрій Малашко повідомив, що 44% укриттів на території області не готові до використання. Усього ж на підконтрольній території Запорізького регіону налічується 1785 сховищ.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber5

На початок