Коригував обстріли армією РФ по Запоріжжю: суд визнав винним жителя міста у держзраді

Коригував обстріли армією РФ по Запоріжжю: суд визнав винним жителя міста у держзраді

У Запоріжжі суд визнав винним чоловіка у держзраді за коригування обстрілів по місту
Хортицький районний суд міста Запоріжжя. Фото ілюстративне. Фото: Хортицький районний суд м. Запоріжжя

Хортицький районний суд міста Запоріжжя визнав жителя обласного центру винним у держзраді. За матеріалами справи, він займався коригуванням ракетних ударів армії РФ, зокрема й обстрілу 18 жовтня 2023 року. Чоловіка засуджено до 15 років позбавлення волі.

Про це йдеться у вироці суду від 12 лютого 2024 року, розміщеному в Єдиному реєстрі судових рішень.

За матеріалами справи, підсудний збирав інформацію про розташування підрозділів Сил оборони України та військової техніки на території Запоріжжя з початку жовтня до середини грудня 2023 року:

"Підозрюваний передав інформацію відносно розміщення особового складу підрозділів Сил оборони України на території деяких баз відпочинку шляхом надіслання графічних зображень, зроблених за допомогою сервісу онлайн карт «Google maps», супроводжуючи такі зображення текстовими повідомленнями".

Окрім цього, підсудний збирав інформацію про ракетні обстріли російської армії та місця влучань на території Запоріжжя. Зокрема, він надсилав повідомлення про наслідки обстрілу 18 жовтня 2023 року:

"18.10.2023 о 01 год. 44 хв. підозрюваний надіслав текстове повідомлення наступного змісту: «Салют. У нас сьогодні весело, але якось малувато. І так добре влучило, що прямо з детонацією. Якось сумно, взагалі без ентузіазму».

Під час судового слухання чоловік визнав свою провину частково, зазначивши, що не знав, як зібрана інформація може бути корисною армії РФ.

Суд визнав чоловіка винним за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 (Державна зрада) Кримінального кодексу України. Його засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок