"В нас немає радіо, немає телебачення, ночі довгі, хочеться щось почитати": жителям Гуляйполя передали українські книжки

"В нас немає радіо, немає телебачення, ночі довгі, хочеться щось почитати": жителям Гуляйполя передали українські книжки

В Запорізькій обласній бібліотеці для дітей "Юний читач" зібрали українські книжки для літніх людей з прифронтових населених пунктів. Зокрема для жителів Гуляйполя. У прифронтове місто книжки доставили співробітники ДСНС.

Від початку ініціатива зі збору книжок стосувалась лише дитячих бібліотек, що знаходяться на тимчасово захопленій території Запорізької області. До проєкту радо долучались люди, розповідає в.о. директорки бібліотеки Лариса Данилова:

"Наші українські видавництва, наші українські письменники, наші обласні бібліотеки з усієї України і наші читачі, які постійно до нас приходять, яких ми дуже любимо і їх цінуємо".

ДСНС і бібліотека передали жителям Гуляйполя українські книжки
Книжки, які передали жителям Гуляйполя у лютому 2024 року. Фото: Суспільне Запоріжжя

14 лютого відзначається День дарування книг, тому у бібліотеці до цього дня завжди організовують акцію зі збору книжок, розповіла Лариса Данилова. Проте ініціатива збору книг для прифронтових регіонів належить ДСНС,

Фото: Суспільне Запоріжжя
"До нас подзвонили працівники ДСНС і запропонували зібрати книжки для людей, що залишилися в небезпечних і гарячих точках нашої області".
Лариса Данилова

Асортимент книжок, який вдалось зібрати, доволі широкий, зазначає в.о. директорки:

"В першу чергу це класична література, наша українська, це Тарас Григорович Шевченко, Леся Українка, Марко Вовчок, Михайло Старицький, Михайло Стельмах та багато інших авторів. Зарубіжна література, наприклад, Хемінгуей, Ремарк та таке інше".
Запорізькі бібліотека передала книжки жителям прифронтового Гуляйполя
Книжки, які передали жителям Гуляйполя. Фото: Суспільне Запоріжжя

За словами жителя Гуляйполя Миколи, така допомога дуже потрібна:

“В нас немає радіо, немає телебачення, ночі довгі, хочеться щось почитати якусь інформацію. Вже все, що було вдома, по-другому разу перечитали.”
Запорізькі бібліотека передала книжки жителям прифронтового Гуляйполя
Микола, житель Гуляйполя. Фото: Суспільне Запоріжжя

Фото: Суспільне Запоріжжя
"Не весь час же працюємо, особливо ввечері, хочеться якогось дозвілля, ну ось наше дозвілля — це книжки”
Микола, житель Гуляйполя

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок