"Вони вже встановлюються": Федоров про скасування тендеру на "зуби дракона"

"Вони вже встановлюються": Федоров про скасування тендеру на "зуби дракона"

У Запоріжжі закупівля загороджувальних пірамід, так званих "зубів дракона", скасована з міркувань безпеки. Втім, за словами очільника Запорізької ОВА Івана Федорова, фортифікаційні споруди вже встановлюються на Запорізькому напрямку.

Про те, чому було скасовано тендер на так звані "зуби дракона" – у коментарі Суспільному розповів начальник Запорізької ОВА Іван Федоров.

"Вони вже встановлюються": Федоров про скасування тендеру на "зуби дракона"
"Вони вже встановлюються": Федоров про скасування тендеру на "зуби дракона". Фото: Суспільне Запоріжжя
"Ми розуміємо, що Росія буде прикладати максимум зусиль для того, щоб дізнатися, що будується, де будується, в якій кількості будується. Саме тому було знято оголошення з Prozorro щодо закупівлі тетраедрів, як їх в народі називають “зуби дракона", – зауважує посадовець.

Окрім цього, Іван Федоров зазначив, що скасування тендеру ніяк не вплине на оснащення оборонних позицій українських військових "зубами драконів":

"Це точно не означає те, що вони не будуть встановлені на території Запорізької області. Скажу більше, вони вже встановлюються і точно у відповідній кількості, які є вимоги військових".

Детальніше про скасований тендер на "загороджувальні піраміди"

П'ятого січня на сайті електронної системи публічних закупівель Prozorro з’явився тендер на закупівлю загороджувальних пірамід. Згідно з даними, Запорізька ОВА планувала придбати 45 тисяч фортифікаційних споруд, очікувана вартість яких становила 88,5 млн грн.

До 13 січня компанії, що прагнуть взяти участь в тендері, мали подати свою пропозицію. Згідно з реєстром, свої пропозиції щодо виготовлення фортифікаційних споруд оприлюднили три компанії.

"Вони вже встановлюються": Федоров про відміну тендеру на "Зуби дракона"
Пропозиції компанцій на закупівлю загороджувальних пірамід. Фото: скриншот з Prozorro

15 січня відбувся публічний аукціон. Переможцем тендеру обрана компанія, що запропонувала найменшу суму – близько 70 млн грн.

"Вони вже встановлюються": Федоров про відміну тендеру на "Зуби дракона"
Результати аукціону. Фото: скриншот з Prozorro

26 січня результати тендеру були скасовані. Як зазначено в системі публічних закупівель, Запорізька ОВА відмовилась від загороджувальних пірамід через відсутність бюджетного призначення з державного бюджету.

"Вони вже встановлюються": Федоров про відміну тендеру на "Зуби дракона"
Причина скасування тендеру та коментар ЗОДА. Фото: скриншот з Prozorro

12 лютого очільник Запорізької ОВА Іван Федоров прокоментував ситуацію із закупівлею 45 тисяч загороджувальних пірамід:

"Дійсно, цей тендер був скасований. Були інші поважні причини, які з огляду на підступність РФ озвучити не можемо".

Раніше Суспільне повідомляло, що Уряд виділив 1,3 мільярди гривень для будівництва фортифікаційних споруд у Запорізькій області. Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні Уряду.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок