Делегація від Запоріжжя на Японсько-Українському бізнес-форумі в Токіо представила проєкт розвитку логістики в місті. Він включає створення соціального таксі, побудову канатної дороги та збільшення громадського електротранспорту.
Про це вчора, 8 лютого, повідомили у пресслужбі Запорізької міської ради.
Серед низки напрямків, які запорізька делегація презентувала в Токіо, є розвиток логістики в місті, який включає:
- будівництвом канатної дороги, яка має об'єднати два береги Дніпра через острів Хортиця – це, як зазначили у міськраді, має зменшити затори в місті та стати екологічною альтернативою транспортних засобів, її вартість 17 мільйонів доларів США;
Переклад: "Канатна дорога. Впровадження канатної дороги у Запоріжжі має важливе значення для покращення міського сполучення, зокрема між островом Хортиця та центром міста. Це інноваційне транспортне рішення зменшить затори на дорогах, покращить враження у туристів та забезпечить швидку, екологічно чисто альтернативу доїзду на роботу, що сприятиме загальному розвитку міста.
+ 700 тисяч туристів, які щорічно відвідують Запоріжжя;
+ 115 тисяч жителів Хортицького району, які регулярно їздять на роботу до центру міста;
Ми потребуємо 4,5 кілометри канатної дороги орієнтовною вартістю 17 мільйонів доларів США".
- створення соціального таксі для потреб людей похилого віку, людей з інвалідністю або маломобільних людей – для цього місту потрібно 4 спецавтівки;
Переклад: "Запуск служби соціального таксі у Запоріжжі розв'язує критичні проблеми мобільності для людей похилого віку, людей з інвалідністю та маломобільних людей. Це значно розширить їхній доступ до основних послуг, покращить їхню незалежність та сприятиме їхній соціальній інтеграції, що зробить місто більш доступним та справедливим для всіх жителів.
34% населення Запоріжжя є людьми похилого віку, людьми з інвалідністю або маломобільними людьми;
52% території міста недостатньо обслуговується наявним громадським транспортом;
600 унікальних бенефіціарів на рік, які потребують послуг соціального таксі.
Ми потребуємо для запуску такого проєкту 4 спеціалізовані транспортні засоби".
- збільшення громадського електротранспорту – для цього необхідно 50 тролейбусів або ж гібридних електробусів та чотири зарядні станції для них.
Переклад: "Електробуси та тролейбуси з передовими системами водіння 3/4 рівня. У Запоріжжі вкрай важливо збільшувати кількість електричних та автономних тролейбусів. Це екологічний та ефективний варіант транспортування, який розв'язує екологічні проблеми міста, пов'язані з промисловим забрудненням, та одночасно покращує загальну систему громадського транспорту.
До війни місто обслуговувало близько 920 автобусів великої вантажності різних класів. Сьогодні місто обслуговують приблизно 415 автобусів та 36 тролейбусів, які щоденно курсують містом.
Ми потребуємо 50 тролейбусів великої пасажиромісткості або ж гібридні електробуси та 4 зарядні станції для них".