Пошкоджену покрівлю у запорізькій багатоповерхівці не ремонтують близько чотирьох місяців. Що відомо

Пошкоджену покрівлю у запорізькій багатоповерхівці не ремонтують близько чотирьох місяців. Що відомо

Керуюча компанія "Місто для людей Запоріжжя" не ремонтує будинок у якому тече дах
Подружжя Наталії Тихонової та Валерія Ярошенка у квартирі будинку на вулиці Синенка. Суспільне Запоріжжя

У Запоріжжі з жовтня 2023 року не ремонтують пошкоджену покрівлю у багатоповерхівці на вулиці Сергія Синенка. Як наслідок у деяких мешканців у квартирі з'явилася пліснява. Проте скарги до керуючої компанії "Місто для людей Запоріжжя" ("МДЛ Запоріжжя") наразі не принесли результату.

У ситуації, що склалася — розбиралося Суспільне Запоріжжя.

Мешканка однієї з квартир будинку, що потребує ремонту, Наталія Тихонова розповідає:

"Коли йде дощ чи тане сніг, по шву на стелі — потоп. Тут все мокре. Вода, просто зі стелі капає!"
Пошкоджену покрівлю у запорізькій багатоповерхівці не ремонтують близько чотирьох місяців. Що відомо
Стан стелі і стін у квартирі будинку на вулиці Синенка. Суспільне Запоріжжя

Подружжя Наталії Тихонової та Валерія Ярошенка розповідають, що два роки тому в оселі зробили косметичний ремонт, однак нині — вся квартира вкрита пліснявою:

Пошкоджену покрівлю у запорізькій багатоповерхівці не ремонтують близько чотирьох місяців. Що відомо
Валерій Ярошенко, мешканець квартири на вулиці Синенка. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Через плісняву — стало важко дихати... Цвіль в усіх трьох кімнатах та найбільше потерпає вітальня. Аби стримати воду, підкладаємо ганчірку. Більшість розеток перестали працювати...".

У Запоріжжі у багатоповерхівці не ремонтують покрівлю чотири місяці
Розетка, що не працює у багатоповерхівці Запоріжжя. Фото: Суспільне Запоріжжя

Фото: Суспільне Запоріжжя
"Я не можу зробити ремонт, тому що знаю, що поки дах не зроблять — знову потече. Я тільки зробила ремонт та пліснява пішла тут, пішла там. Все доведеться відклеювати, все доведеться переробляти".
Наталія Тихонова про стан квартири

Жінка розповідає щомісяця сплачує 290 гривень за утримання будинку й немає боргу перед керуючою компанією “Місто для людей Запоріжжя”. Подружжя неодноразово телефонувало на гарячу лінію та писали скарги до керуючої компанії, але проблема досі не вирішена.

Самотужки проблему не подолати, розповідає подружжя:

“Пенсії не вистачить. Треба відремонтувати всю покрівлю, бо це не тільки в нас і в тому під'їзді, і в тому, що там теж робила ремонт жінка і таке інше. Тобто так по всьому периметру будинку..."

Пошкоджену покрівлю у запорізькій багатоповерхівці не ремонтують компанія "місто для людей"
Стан стін у квартирі баготоповерхівки Запоріжжя. Суспільне Запоріжжя

Така ситуація є і в інших квартирах цього будинку. У відповіді керуючої компанії на скаргу мешканців зазначено, що компанія з 2017 року не змінювала вартість послуг.

"При розрахунку тарифу на послугу з управління будинком було враховано мінімальну заробітну плату у розмірі 3200 грн, яка згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» вступила в дію з 1 січня 2017 року. На сьогодні мінімальна заробітна плата в Україні складає 6700 грн. Крім цього за період з 2017 року по даний час відбувся значний зріст вартості послуг обслуговування ліфтів, дезінсекції та дератизації, а також матеріалів, необхідних підприємству для ремонту інженерних систем і конструктивних елементів керованих будинків".
Пошкоджену покрівлю у запорізькій багатоповерхівці не ремонтують близько чотирьох місяців. Що відомо
Відповідь керуючої компанії "Місто для людей Запоріжжя" на скаргу мешканців, 14.11.2023. Фото: Суспільне Запоріжжя

Також у відповіді керуючої компанії "Місто для людей" вказано, що для вирішення питання включення ремонту покрівлі по вул. Сергія Синенка до планів робіт підприємства на 2024 рік необхідно збільшити тариф на послугу управління будинком:

"Зміна тарифу на послугу з управління будинком... може відбутися тільки на підставі протоколу зборів співвласників багатоквартирного будинку. Менеджером з домоуправління ТОВ «МДЛ Запоріжжя» проведені загальні збори співвласників будинку по вул. Сергія Синенка на предмет необхідності підвищення тарифу для якнайшвидшого вирішення питання ремонту покрівлі. Крім цього на даний момент менеджером проводиться робота по зменшенню за згаданою адресою дебіторської заборгованості", — йдеться у відповіді.

Дах у запорізькій багатоповерхівці не ремонтують близько з 2023 року
Відповідь керуючої компанії "Місто для людей" на скарги, щодо підтоплення будинку. Фото: Суспільне Запоріжжя

Сама ж Наталя коментує відповіді керуючої компанії наступним чином:==

“Мовчать і все, відписують, що вони не мають грошей відремонтувати дах, що їм ніколи. Коли вчора чи позавчора приїхали сказали, що "ми не підемо на дах, бо там працівник може поранитися."

Пошкоджену покрівлю у запорізькій багатоповерхівці не ремонтують близько чотирьох місяців. Що відомо
Стіна у підїзді баготоповерхівки Запоріжжя. Фото: Суспільне Запоріжжя

Суспільне звернулося за коментарем до керуючої компанії «Місто для людей Запоріжжя». Прессекретарка компанії Валерія Ситник пояснює, після звернень мешканців, будинок оглянули та поставили в план виконання ремонтних робіт. Втім, здійснюють їх за накопичені кошти з утримання будинку, а нині він є боржником.

Борг складає 24 537 гривень. Для того, щоб вирішити цю ситуацію мешканцям пропонується укласти договір про реструктуризацію боргу і укласти індивідуальний договір, який дозволяє виконувати ремонти авансовано. Тобто, спочатку виконати ремонт, а потім поступово вже розраховуватися в рамках вартості обслуговування будинку”, повідомила Валерія Ситник.

Пошкоджену покрівлю у запорізькій багатоповерхівці не ремонтують близько чотирьох місяців. Що відомо
Валерія Ситник, прессекретарка ТОВ "Місто для людей Запоріжжя". Фото: Суспільне Запоріжжя

За словами прессекретарки, типовий договір укладався у 2017 році, як необхідний мінімум для того, щоб забезпечувати функціонування будинків.

"За мешканцями залишилося право переглядати цей договір, додавати ці послуги чи забирати їх, і відповідно, таким чином змінювалась б вартість обслуговування, відповідно, до того переліку послуг. Той тариф та вартість, яка була закладена у 2017 році вони є неактуальними на ті запити, які є у цьому будинку, особливо як враховувати, що будинку 62 роки",

Валерія Ситник зазначила, що у січні відбудуться загальні збори мешканців будинку та менеджера керуючої компанії, де мають вирішити проблему з покрівлею:

"Ремонт покрівлі можна буде виконати одразу після підписання договору. Натомість типовий договір не передбачає такої опції".

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок