У Запоріжжі відкриті 42 офіційних ялинкових базари. Вони працюватимуть до Нового року. Ялинки, які реалізуються, обов’язково мають бути марковані пластиковою биркою зі штрих-кодом та спеціальним засобом кріплення бирки до стовбура або самоклейними стрічками зі штрих кодом.
Як перевірити їхнє походження — дізнавались кореспонденти Суспільного.
Підприємець Олег Сіроштан працює на ялинковому базарі в Олександрівському районі Запоріжжя. Каже: дерева виростив сам і привіз із Полтавщини:
"Ціна від 100 до півтори тисячі. Таких, шо по 100 їх мало, і таких, шо по півтори тисячі їх мало також. Тобто, основна ціна — це 600-700-800 за красиву ялинку".
Олег Сіроштан каже: кожна ялинка має відповідну позначку — спеціальний штамп:
"Ми приватна організація, ми працюєм із штампом. Тобто, в нас клеймована. На кожній ялинці стоять наше прізвище. Ми так працюємо 20 років, і по законодавству не обов’язково у лісництва замовляти чіпи для себе".
Запоріжець Михайло ялинку ставить кожного року. Чоловік розповів, що саме вона створює новорічний настрій.
"Кожен рік я ялинку ставлю. І минулого року, коли бомбили, і цей рік. В мене син воює, так що, для мене це близько. Кожен українець має знати, що перемога за нами".
Запоріжець Ігор разом з донькою прийшов обирати новорічне дерево. Цьогоріч родина вирішила замінити штучну ялинку на натуральну, каже чоловік. Наявність маркування вважає важливим:
"Треба, шоб офіційні були. Тому що ті, які вирубають, вони ж податки не платять. Ці ж податки платять. Хоч якісь, а гроші в бюджет ідуть. Ми об’їхали пів міста, подивилися. У всіх бірки є".
В Держекоінспекції Південного округу нагадали, що ялинки, які реалізуються, мають бути марковані пластиковою биркою зі штрих-кодом та спеціальним засобом кріплення бирки до стовбура або самоклейними стрічками зі штрих кодом.
Законність походження ялинок запоріжці можуть перевірити самостійно. Для цього треба на сайті Державного агентства лісових ресурсів України обрати вкладку "Перевірка новорічних дерев" та ввести номер бірки. Якщо ялинка легальна, сайт знайде її в системі.
За незаконне вирубування ялинок будуть нараховані стягнення за завдану довкіллю шкоду. Так, за ялинку діаметром стовбура:
- до 10 см від 759 грн до 862 грн;
- від 10 до 14 см – 1367 грн до 15 002 грн.
Наразі випадків незаконного продажу ялинок в Запоріжжі не зафіксовано, повідомила в коментарі Суспільному речниця ГУ Нацполіції в Запорізькій області Анна Ткаченко.
Також, за незаконну вирубку, транспортування та реалізацію нелегальних ялинок передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність, нагадують в пресслужбі Національної поліції України.
Раніше Суспільне повідомляло, що у Запоріжжі місцеве лісове господарство почало продавати кримські сосни. Ціни коливатимуться від 240 до 1500 гривень, залежно від розміру дерева.
Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber