"Ситуація щодня стає все гіршою, обладнання деградує": міністр енергетики Герман Галущенко про ситуацію на ЗАЕС

"Ситуація щодня стає все гіршою, обладнання деградує": міністр енергетики Герман Галущенко про ситуацію на ЗАЕС

Герман Галущенко на зустрічі з послом Туреччини в Україні обговорив ситуацію на ЗАЕС
Герман Галущенко, міністр енергетики України. Міненерго

Міністр енергетики України Герман Галущенко на зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Туреччини в Україні Мустафою Левентом Більгеном обговорив питання безпеки на тимчасово окупованій Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС). У разі аварії за одним із сценаріїв наслідки можуть бути відчутні й для Туреччини.

Про це сьогодні, 11 грудня, повідомили у Міністерстві енергетики України.

Герман Галущенко зазначив, що ситуація на Запорізькій АЕС щодня погіршується:

"Це не питання війни Росії проти України, це питання глобальної безпеки. Росіяни мають ілюзію, що контролюють станцію, але це зовсім не так. Ситуація щодня стає все гіршою, обладнання деградує".

Також очільник Міненерго зауважив, що наслідки можливої аварії на ЗАЕС можуть відчути й інші країни, зокрема Туреччина. Такий висновок зробили під час планових навчань, які відбуваються в Україні другий рік поспіль. Там моделюються різні сценарії розвитку подій у разі аварії на ЗАЕС. Враховують погодні умови, напрямок вітру, вологість та інші чинники.

На зустрічі Герман Галущенко наголосив на потребі об'єднати міжнародні зусилля та посилити тиск на представників РФ з вимогою деокупації ЗАЕС та передачі її під контроль українських операторів.

Що відомо про стан енергоблоків ЗАЕС

  • Через дії окупантів 16 листопада на енергоблоці №5 ЗАЕС зафіксовано виток реагентів з першого контура в другий, повідомили у пресслужбі НАЕК "Енергоатом". За повідомленням пресслужби, інцидент з витоком реагентів із першого контура реактора в другий стався внаслідок переведення п'ятого енергоблока ЗАЕС у стан "гарячого зупину".
  • 28 жовтня в.о. Голови Держатомрегулювання – Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков повідомив, що на тимчасово захопленій ЗАЕС четвертий та п'ятий енергоблоки знаходяться у стані "гарячого зупину". Крім того, за його словами, окупанти мають намір зібрати третій енергоблок, який нині знаходиться у стані ремонту.
  • 12 жовтня 2023 року МАГАТЕ у своєму звіті зазначили, що четвертий енергоблок продовжує перебувати в стані "гарячої зупинки" для виробництва пари для підігріву води для сусіднього міста Енергодар, де проживає більшість персоналу станції, і для переробки рідких радіоактивних відходів.
  • 4 жовтня у МАГАТЕ підтвердили переведення четвертого енергоблока Запорізької АЕС у стан "гарячого зупину".
  • 4 жовтня у пресслужбі ДП "НАЕК "Енергоатом" наголосили, що недотримання росіянами вимог ліцензії Держатомрегулювання щодо експлуатації енергоблоків тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції збільшує ймовірність радіаційної аварії. Про це сьогодні, 4 жовтня, повідомили
  • 3 жовтня енергоблок №6 ЗАЕС, що тимчасово виробляв пару на час ремонтних робіт, перевели в стан "холодного зупину".
  • 29 липня 2023 року у МАГАТЕ повідомили, що на ЗАЕС перевели 5-й енергоблок у стан "холодного зупину".
  • 29 липня 2023 року у Держатомрегулюванні наголосили, що виведення енергоблоків у стан "гарячого зупину" порушує ліцензію Держатомрегулювання, за якою усі блоки мають перебувати у стані "холодного зупину".

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок