Ветеранка війни із Запоріжжя Юлія Матвієнко отримала грант у 250 тисяч гривень для розвитку власної ферми, де зараз є близько 2000 курей. На одержані від держави кошти, придбала обладнання для створення лінії гранулювання.
Юлія розпочала свій військовий шлях у 2015 році, тоді вона була мамою двох дітей. П'ять років прослужила снайперкою. Створити ферму було їхньою з чоловіком мрією, аби робити щось разом, як було на війні, так і — в тилу. Так, завагітнівши двійнятами, повернулася до цивільного життя, тоді й почала будувати першу ферму у себе на подвір’ї.
"З вікон і з чого тільки не будували малесенькі оці ферми, ми починали з 10, 20, 100, 200 курей. Потім якось знайомі у яких я закуповувала корми сказали: “В нас там ферма покинута стоїть, може купите?”. І ми погодилися" , — розповідає жінка.

Разом з дітьми та чоловіком будували приміщення, клітки та налагоджували господарство.
"Це в нас нове приміщення, тут вже зроблені клітки, а це ще в нас в процесі доробляємо, підключаємо напувальну систему, куплялася в рулонах сітку і далі все вже робилося самостійно".

Втім, плани подружжя змінило повномасштабне вторгнення, адже 24 лютого удвох пішли на фронт, а дітей разом з волонтерами відправили на захід країни.

"Ми вдвох в окопі і чоловік каже: "Ти розумієш, якщо зараз однією міною вб’є і матір і батька, давай щось вирішувати". І я поїхала до дітей, повернула їх в Запоріжжя і ми потроху почали відновлювати ферму", – розповідає Юлія.
Жінка каже, курчатам, які зростають на фермі зараз 22 дні, а загалом бройлери живуть 45 днів.
"В них, курчатам, зроблена автоматична напувальна система. Це баки з водичкою, з якої вони самі п'ють скільки хочуть. Так само і з їжею, головне, щоб вона завжди була. Це бройлери, їхнє головне завдання – їсти", – пояснює підприємиця.

Юлія розповідає, нині курчат приходиться купувати, адже вирощувати їх в інкубаторі часу немає.
"Тут у нас малесенькі, тобто суточні пташенята. Їм потрібна температура 30, але зараз трохи зменшилась, тому вони можуть кучкуватися. Це нам вже 4 день, ось такі тут в нас барбоси".

На одержані грантові кошти, жінка придбала обладнання для створення лінії гранулювання. Його Юлія має отримати найближчим часом, а до кінця року планує налагодити виробництво гранул.
"Це комплекс, в який зерно засипаєш і воно само переїжджає в змішувач, звідти воно теж переїжджає в гранулятор і гранули висипаються у ящик. Тому не потрібно ходити з ящиками чи відрами".

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber