В тимчасово захопленому Енергодарі окупанти утримують в неволі близько ста цивільних людей — Орлов

В тимчасово захопленому Енергодарі окупанти утримують в неволі близько ста цивільних людей — Орлов

Де катують мирних жителів у тимчасово окупованому Енергодарі
Ілюстративне фото. Фото: ЗОВА

В тимчасово захопленому Енергодарі Запорізької області окупанти утримують в неволі близько ста цивільних людей. Наразі відомо, що в місті орієнтовно діють 10 катівень.

Про це сьогодні, 26 листопада, повідомив у власному Telegram-каналі міський голова Енергодара Дмитро Орлов, посилаючись на своє інтерв'ю в ефірі Громадського радіо.

За словами посадовця, за весь період окупації міста через катівні пройшли близько півтори тисячі людей:

"Енергодарці, які залишаються у місті, в тому числі — персонал Запорізької АЕС, продовжують потерпати від знущань та катувань окупантів... Деякі з катівень знаходяться на території промзони ЗАЕС та ТЕС. Також цивільних людей утримують в неволі у приміщеннях колишнього управління СБУ і поліції".

Енергодарці за нагоди продовжують виїжджати з міста. Наразі єдиний можливий виїзд — через інші окуповані території, РФ та Європу, підкреслив Дмитро Орлов.

"Попри те, що дорога зараз займає приблизно 5 тисяч кілометрів і їхати подекуди треба майже тиждень, люди все одно виїжджають. За приблизними даними, за останні пів року місто покинули близько 5 тисяч мешканців".

Міський голова Енергодара, зазначив, що попри всі обставина в місті залишаються приблизно 10 тисяч наших громадян. На Запорізькій АЕС триває нестача кваліфікованих кадрів.

"Окупанти вирішують (кадрові питання ЗАЕС — ред.) шляхом залучення громадян з прилеглих сіл та інших окупованих населених пунктів. Також час від часу відбувається міграція військових РФ та їх родин. Окупанти вже не один раз проводили повну інвентаризацію житлового фонду з відкриттям порожніх квартир, формуючи "базу народного житла", — розповів посадовець.

На Запорізькій АЕС нестача кадрів, яку росіяни вирішують шляхом залучення громадян з прилеглих сіл та інших окупованих населених пунктів.

"На АЕС ситуація залишається критичною. Територія станції по периметру замінована, на постійній основі на ній перебуває особовий склад окупантів, є військова техніка. Ворог розуміє, що ЗСУ в жодному випадку не будуть вести вогонь по ядерному об’єкту, тому вони там почуваються більш безпечно", – зазначив Орлов.

Що відомо про катування працівників Запорізької АЕС

  • 9 березня 2022 року російські військові за допомогою катувань змусили персонал Запорізької атомної електростанції записати фейкове звернення, щоб використати його з пропагандистською метою.
  • 3 липня 2022 року у лікарні міста Енергодар, після побиття російськими окупантами, помер працівник Запорізької АЕС водолаз Андрій Гончарук. 29 червня у стані коми з численними тілесними ушкодженнями Андрія Гончарука доставили до лікарні. Але травми виявилися несумісними з життям і чоловік помер, так і не прийшовши до тями.
  • 17 липня 2022 року російські військові захопили та вивезли в невідомому напрямку начальника служби охорони навколишнього середовища Запорізької АЕС Ігоря Квашніна. Наступного дня викрали ще двох співробітників з керівного персоналу.
  • 13 червня 2023 року генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі оголосив, що стурбоване заявами України щодо переслідувань і катувань українських працівників Запорізької АЕС і розмовляє з персоналом щодо питань безпеки.
  • 23 червня росіяни викрали інженера з охорони праці ЦТАВ тимчасово окупованої Запорізької АЕС Сергія Потинга, який працював на станції.
  • 18 липня 2023 року росіяни у тимчасово захопленому Енергодарі викрали начальника зміни турбінного відділення експлуатаційного підрозділу працівника Запорізької АЕС, Сергія Спартесного, якому понад 60 років. Зв’язку із чоловіком немає, як і жодної інформації про його стан здоров'я. Пізніше стане відомо, що двох працівників ЗАЕС: інженера з охорони праці ЦТАВ Сергія Потинга та начальника зміни турбінного відділення експлуатаційного підрозділу Серігя Спартесного утримують в будівлі відділку окупаційної поліції у місті Енергодар.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок