Відбулося чергове засідання у справі силового розгону запорізького Євромайдану: з десяти свідків з'явився лише один

Відбулося чергове засідання у справі силового розгону запорізького Євромайдану: з десяти свідків з'явився лише один

Відбулося засідання у справі Володимири Серби щодо силового розгону Майдану у Запоріжжі
Юлія Пивоварова, суддя. Фото: Суспільне Запоріжжя

У Жовтневому районному суді Запоріжжя відбулося чергове слухання у справі екскерівника міліції Володимира Серби щодо силового розгону запорізького Євромайдану. На судове засідання з десяти свідків з'явився лише один. Це чоловік, який у 2014 році був у складі громадської організації "Козацьке військо Запорозьке низове".

За словами свідка, ім'я та прізвище якого не розголошується з міркувань безпеки, з Володимиром Сербою він не знайомий, а під час Майдану — їхня організація займалася охороною громадського порядку.

"Нам поставили задачу стояти разом з міліцією. Ми стояли десь годину ланцюжком між майданом і антимайданом. І наша задача була не допустити зіткнення між ними. Потім сказали, що більше не треба, заходьте в обласну адміністрацію", — повідомив свідок.

Відбулося чергове засідання у справі Володимира Серби щодо силового розгону запорізького Євромайдану
Судове засідання у справи Володимира Серби, 22.11.2023. Фото: Суспільне Запоріжжя

Чоловік розповів, що в обладміністрації вони знаходилися приблизно до 22-ої години. Тобто до того часу, коли за його словами, люди з площі розійшлися.

"Тобто, з цього залу ми нікуди не виходили, і ні в яких заходах більше не брали участь. Ми вже потім чули, що беркут виходив на майдан і розганяв. Але нічого цього я своїми очима не бачив"

Володимир Серба, який нині живе у місті Дружківка, був присутній на судовому засіданні за допомогою відеозв’язку.

Відбулося чергове засідання у справі силового розгону запорізького Євромайдану: з десяти свідків з'явився лише один
Володимир Серба бере участь у судовому засіданні за допомогою відеозв'язку 22.11.2023. Фото: Суспільне Запоріжжя

За словами судді Юлії Пивоварової, інші дев'ять свідків, яких мали заслухати, не з'явилися на засідання з різних причин:

"Один свідок нам написав заяву, що він виїхав на лікування — це свідок Коротун. Деякі свідки отримали SMS-повідомлення, однак, до суду не прибули. Інші свідки SMS не отримали, тобто їхні телефони не працюють".

Прокурор Олександр Ніколенко повідомив, що деякі зі свідків нині боронять Україну, тому не змогли долучитися:

"Свідок Цивірко, я йому телефонував, він перебуває в ЗСУ, на захисті України, тому, так, теж не зможе прибути. І також я телефонував свідку Білка, теж перебуває на захисті. Свідок Коротченко виїхала за межі Запоріжжя. Можливо буде відеоконференція".
Відбулося чергове засідання у справі Володимира Серби щодо силового розгону запорізького Євромайдану
Олександр Ніколенко, прокурор. Фото: Суспільне Запоріжжя

Наступне судове засідання у цій справі відбудеться 17 січня 2023 року. На ньому планують продовжити допит свідків.

Що відомо про справу колишнього очільника запорізької міліції Володимира Серби

Колишнього керівника запорізької міліції Володимира Сербу звинувачують у насильницькому розгоні запорізького Майдану 26-го січня 2014-го року, зловживання владою та організації масових заворушень. В Жовтневому суді матеріали справи перебувають з січня 2020 року. Через велику кількість учасників процесу, а саме потерпілих, та не встановленого місця перебування обвинуваченого, слухання у справі до листопада 2020 року не розпочалися.

  • 9 листопада 2020 року розгляд справи перенесли на грудень 2020 року. Також обвинувачений електронною поштою повідомив, що знаходиться в Росії. Як тоді повідомила прессекретарка Жовтневого районного суду Запоріжжя Марія Свідлова, що до цього часу справа тривалий час перебувала в Орджонікідзевському районному суді;
  • 14 грудня 2020 року розгляд справи Володимира Серби знов перенесли на 1 лютого 2021 року;
  • 1 липня 2021 року відбулось судове засідання в Жовтневому районному суді у справі ексначальника головного управління Міністерства внутрішніх справ у Запорізькій області Володимира Серби. Цього разу він з'явився на нього особисто. Рішенням суду йому обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання строком на 2 місяці;
  • 5 липня 2021 року акцію протесту влаштували біля Жовтневого районного суду Запоріжжя представники запорізьких осередків “Національного корпусу”, “Демократичної сокири” та “Європейської солідарності”. Мітингувальники виступають проти судової ухвали щодо запобіжного заходу Володимиру Сербі у вигляді особистого зобов’язання.
  • 7 липня 2021 року запорізька обласна прокуратура наполягала на тому, щоб запобіжним заходом для Володимира Серби залишилося, обране ще у 2015 році, тримання під вартою;
  • 20 вересня 2021 року на черговому засіданні суду вирішено викликати Володимира Сербу прибути до суду особисто;
  • 27 вересня 2021 року стало відомо, що Володимир Серба не приїде на наступне судове засідання до Жовтневого районного суду Запоріжжя. Так, суддя Юлія Пивоварова повідомила, що з’явилася технічна можливість переглядати відеодокази у справі та підтримувати відеоконференцію з Дружківським міським судом, де знаходиться Володимир Серба під час засідань, тож присутність обвинувачуваного у Запоріжжі не є обов’язковою.
  • 21 листопада 2022 року Жовтневий суд Запоріжжя подовжив колишньому очільнику запорізької міліції Володимиру Сербі термін особистого зобов’язання. Він повинен повідомляти суд про місце свого проживання та утримуватися від спілкування з учасниками запорізького Майдану. Наразі у розгляді справи триває опитування свідків, яких у справі близько 100 людей.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок