Компенсація за знищене житло на тимчасово окупованих територіях Мелітопольського району: як отримати виплати

Компенсація за знищене житло на тимчасово окупованих територіях Мелітопольського району: як отримати виплати

Наслідки обстрілів армії РФ у Запорізькій області та програма "єВідновлення"
Наслідки обстрілів армії РФ у Запорізькій області та програма "єВідновлення". Колаж: Суспільне Запоріжжя

В рамках програми “єВідновлення” отримати компенсацію за зруйноване житло зможуть жителі тимчасово окупованого Мелітопольського району Запорізької області. Нині повністю зруйнованих будинків там близько двадцяти.

Про це Суспільному розповів міський голова Мелітополя Іван Федоров.

За словами посадовця, місто Мелітополь та Мелітопольський район увійшли до експериментального проєкту кабінету міністрів України. Мешканці, чиє житло на тимчасово окупованій території було повністю зруйноване внаслідок російської агресії, можуть подати заявку на компенсацію через “Дію”:

"Комісія Мелітопольської міської ради зможе отримувати доступ до актуальних супутникових знімків. По супутниковим знімкам ми можемо оцінити дійсність повністю втраченого житла, після цього видати акт відповідної комісії, і після цього мешканці зможуть отримати компенсацію за житло. Звичайно, також додатково буде проводитись верифікація, щодо причетності цих мешканців, які подали заявку, до колабораційних дій".

Іван Федоров, міський голова міста Мелітополя
Іван Федоров, міський голова Мелітополя. Фото: Олена Лисенко/Суспільне Запоріжжя

За словами Івана Федорова, жителі Мелітопольського району, чиї будинки зруйновані, зможуть придбати нове житло. Максимальна сума компенсації складатиме до 1 мільйона 200 тисяч гривень. Обстежуватимуть зруйновані будинки після того, як власник житла подасть відповідну заяву на отримання компенсації.

"Ми вже бачимо перші заявки, які зможуть бути успішними в частині отримання компенсації. І я думаю, що за декілька тижнів ми зможемо опрацювати та ввести в “Дію” цю постанову. Всі документи також електронно підвантажуються. І в нас сьогодні, як у Мелітопольської міської ради є доступ до відповідних реєстрів, чого не буде вистачати, ми зможемо допомогти, знайти".

Раніше Суспільне повідомляло, що понад мільйон гривень вже виплатила держава за програмою "єВідновлення" мешканцям Кушугумської та Степненської громад Запорізької області, чиє житло пошкоджене внаслідок російських обстрілів.

Що відомо про програму компенсації за зруйноване майно "єВідновлення"

З 15 вересня 2023 року, набули чинності зміни у програмі "єВідновлення". Відтак сума максимального відшкодування для проведення ремонтних робіт у багатоповерхівках зросла до 350 тисяч грн, а для власників приватних будинків — до 500 тисяч грн. Також додали нові категорії громадян, які можуть отримувати компенсацію в Запорізькій області.

З травня 2023 року стартувала державна програма "єВідновлення", за якою українці, чиє житло зазнало пошкоджень через бойові дії, можуть отримати кошти на ремонт домівки. Для цього необхідно повідомити про пошкоджене майно в застосунку "Дія" і подати заяву про отримання фінансової допомоги.

За час дії послуги українці подали понад 15,9 тисячі заяв про отримання виплати.

Отримані кошти українці можуть витратити лише на відбудову власних домівок. А саме — на будівельні матеріали чи послуги підрядників, які можна оплатити в компаній, що є учасниками програми.

Послугу "єВідновлення" розроблено Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Міністерством цифрової трансформації за підтримки проєкту USAID / UK aid "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS".

12 травня уряд визначив, що максимальна сума допомоги, на яку зможуть претендувати українці, чиє житло отримало незначні пошкодження через повномасштабне вторгнення РФ, становить 200 тисяч гривень.

10 травня Міністерство цифрової трансформації запустило у Дії послугу "єВідновлення".

Підписуйтесь на Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок