Співробітники однієї із запорізьких компаній з виготовлення медичного обладнання від початку повномасштабного вторгнення допомагають волонтерам та військовим. Так, облаштовують стабілізаційні пункти та автівки для евакуації поранених військових (медеваки). Також займається різкою гільз, які волонтери продають на аукціонах, а виручені гроші передають на ЗСУ.
Сергій Адамов — керівник компанії з виробництва медичного обладнання, розповідає: нині машину, що раніше була поштовою вантажівкою, перетворюють на повноцінну операційну. В ній стабілізуватимуть поранених, аби була можливість транспортувати їх до лікарні. Це фактично операційна на колесах, за потреби тут проводитимуться операції:
"Ми зробили операційний стіл. Меблі для роботи, зберігання ліків, все враховано. Тут стоятиме стерилізатор, монітори, кардіомонітори. Операційне світло, воно вже практично готове. Система кондиціювання, система кисневого розведення, система електрична, автономна електрична".

"Ставиться приймальний пристрій, каталка, меблі, кріплення, тримачі, сидіння. Зазвичай швидкі приїжджають порожні. Це просто мікроавтобус, а ми оснащуємо своїми меблями, своїм обладнанням".

Для зручного оснащення медеваків розробили спеціальну каталку. Яка може складатися та розкладатися. Також ця каталка трансформується в стоматологічне крісло.

За словами конструктора Андрія Баранникова, розробили й “розумне ліжко”, яке підлаштовується під пацієнта. Над його створенням працюють вже понад рок. Ліжко вимірює вагу пацієнта, приймає три різні положення та має функцію кардіореанімації:

"Ми в нього вклали повністю електронне управління, це не просто підняти та опустити. Якщо пацієнт повернувся, вийшов кудись, це все лікар знатиме, йому сповіщення приходитиме на телефон".

Крім того, підприємство займається різкою гільз, які волонтери продають на аукціонах, а виручені гроші передають на ЗСУ. За допомогою лазерного станка на них створюють візерунки з власним дизайном.

Сергій Адамов каже, і хоча працювати під час повномасштабного вторгнення стало важче, адже крім поточних замовлень, з’явилося багато проєктів для військових, які виконують безоплатно. Та нині на підприємстві працює шість цехів та 12 працівників.
"Хтось поїхав, хтось воює. Старий колектив тримається, а от хлопці повернуться — буде нас більше", — ділиться Сергій.
Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber