Азат Азатян, житель Бердянська провів у полоні 43 дні. Чоловіка викрали російські військові торік 6 липня у Василівці Запорізької області через благодійність: він годував людей на блокпостах, організовував евакуаційні колони, серед врятованих ним — медики, освітяни, родини українських військових. Нині Азат продовжує допомагати людям.
Коли Азат Азатян повернувся з російського полону, майже за рік відкрив 11 центрів допомоги переселенцям, зокрема і для дітей.
"Найкращий спосіб пройти реабілітацію — це почати допомагати іншим людям. Ми розуміємо, чого вони потребують, що вони пережили, тому що ми самі переселенці, ми самі залишили свої будинки, свої пожитки і виїхали сюди", — каже Азат Азатян.


Азат облаштував дитячі осередки в Запоріжжі, Вільнянську та Кушугумі, Одесі, Донецькій та Київській областях. Всі простори працюють безоплатно, а їхні співробітники — переселенці:
Це не тільки для дітей, це і для переселенців, це для тих, хто її потребує. У нас є центри, де видають гуманітарну допомогу, не тільки гуманітарну допомогу, де люди можуть просто прийти, посидіти, попити каву чи чай, поспілкуватися, випрати свої речі.”



Волонтерство допомагає Азату психологічно відновитись після пережитого. Втім, 43 дні полону забути неможливо, каже чоловік:
"Це ніби повторюється. Тоді на мене одягли кайданки, мішок на голову, намагалися зарізати, били кийками, або коли відчинилися двері та кажуть: “Вірмен, ти ще живий, виходь, ми тебе будемо вбивати.”

Наслідки знущань окупантів Азат відчуває й досі:
Мені зробили операції на зубах, на щелепі, я зараз трохи шепелявлю, але вже нормально. У нозі є проблеми. Лікарі сказали, що відновиться з часом. Проблеми трохи з внутрішніми органами: вони їх відбивали, тому набрав вагу”.

Пережити півтора місяці тортур зміг завдяки думкам про дружину та трьох дітей, каже Азат :
“Найголовніші ліки – це сім'я. Без цього, напевно, я зламався б”.

Окрім переселенців, Азат допомагає військовим на Запорізькому та Донецькому напрямках.

У майбутньому Азат Азатян планує відкрити реабілітаційний центр психологічної підтримки для військовослужбовців та їхніх родин.
Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram