Жителька тимчасово окупованого Мелітополя Наталя Рудич налагодила в Запоріжжі діяльність гуманітарного штабу ГО "Кластер". Так, нині допомагає 15 громадам Запорізької області, а також 15 військовим частинам.
Наталя Рудич восьмого квітня виїхала з тимчасово окупованого Мелітополя, а вже наступного дня у Запоріжжі, продовжила свою волонтерську діяльність:
"Я вирішила, що я залишуся тут, маю бути тут зі своїми хлопцями, які були на передовій, тобто з тими якими ми комунікували і в місті, і вони вже були на фронті, їм потрібна була допомога".
Гуманітарний хаб наразі надає допомогу 15 громадам Запорізької області та 15 військовим частинам. Надають постіль, рушники, предмети гігієни.
"Ми передавали дуже багато автівок на передову, потім долучилися контракти з великими міжнародними фондами, ми вигравали гранти".
За рік роботи ГО "Кластер", яку Наталя релокувала з Мелітополя до Запоріжжя, видала гуманітарну допомогу на суму понад 78 мільйонів гривень, зокрема і для понад 25 тисячам вимушених переселенців.
У Запоріжжі Наталя відкрила центр безплатного протезування "Сміливий крок". Отримали допомогу в ньому можуть як військові, так і цивільні, які мають ампутації.
"Ми виграли грант від Посольства Словаччини, це 52 тис євро — ми закупили німецьке обладнання. Це безкоштовний центр протезування. Дуже багато діток на сьогоднішній день звертаються до нас. Ми і протезуємо, видаємо ортези безкоштовно для всіх ВПО".
У Мелітополі Наталя мала власний бізнес — продавала сільськогосподарську техніку. Проте під час повномасштабного вторгнення розграбували склади:
"Підраховували, скільки втратили. В нас вже і кримінальне провадження відкрито, там близько восьми мілйонів , це не рахуючи дебіторську та кредиторську заборгованість, яка ще є на сьогоднішній день".
Підприємство Наталя не закриває та залишає людям робочі місця, адже сподівається відбудувати втрачене та бути дотичною до відновлення економіки.