Збір завершився: у Запоріжжі відправили на переробку чотири тонни російськомовних книжок

Збір завершився: у Запоріжжі відправили на переробку чотири тонни російськомовних книжок

Проєкт зі збору російських книжок у Запоріжжі
Книжки російською мовою на переробку. Фото: Суспільне Запоріжжя

У бібліотеках Запоріжжя завершився проєкт зі збору російськомовних книжок, які мають бути відправлені на переробку. Ініціатива тривала протягом року.13 бібліотек міста зібрали більше ніж 4 тисячі кілограмів книжок. На отримані кошти закуплять понад 150 нових книг.

Про це повідомили на сторінці Бібліотеки Запоріжжя у Facebook.

Акція зі збору російських і російськомовних книжок тривала протягом року. Кожна отримана від читачів книга була перероблена, а за отримані кошти бібліотечний фонд поповнився україномовною літературою:

"Це — важливий крок до популяризації нашої мови та свідомого споживання творів. Адже культура — теж спосіб ведення війни", — йдеться у дописі.

Загалом за час проєкту було здано більше ніж 4 тисячі кілограмів книжок у 13 бібліотеках міста. У результаті бібліотечний фонд отримає понад 150 нових книг українських і закордонних авторів. Рекордсменом стала бібліотека на Ладозькій, 26. Сюди читачі здали понад 3 тисячі примірників.

Раніше Суспільне повідомляло, що у бібліотеках Запоріжжя відбувався збір надрукованих російською мовою книжок, що мали бути відправлені на переробку. На отримані від цієї акції кошти бібліотеки планували закуповувати нові видання українською мовою для поповнення міського бібліотечного фонду.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок