На Запоріжжі створять реєстр місць компактного проживання для ВПО. Що відомо

На Запоріжжі створять реєстр місць компактного проживання для ВПО. Що відомо

На Запоріжжі створять реєстр місць компактного проживання для ВПО
Ілюстративне. Модульне містечко у Запоріжжі. 5 квітня 2023 року. Фото: Сусільне Запоріжжя

Згідно з постановою Кабміну № 930 до 1 жовтня буде створений реєстр місць компактного проживання для переселенців. Туди увійдуть установи, що відповідають певним умовам. Проживання там безоплатне, сплачуватимуть ВПО тільки за комунальні послуги. Якщо приміщення не буде внесене до реєстру МКП, люди там проживати не матимуть права.

Про це Суспільному повідомила директорка Департаменту соціального захисту населення ОВА Марина Нотанова.

Згідно постанови №930 про “Деякі питання функціонування місць тимчасового проживання ВПО” місця компактного проживання (МКП) для ВПО - це:

  • тимчасово облаштовані містечка із збірних модулів;
  • гуртожитки, оздоровчі табори, будинки відпочинку, санаторії, пансіонати;
  • готелі;
  • інші житлові приміщення, придатні для проживання.
"Наразі в Запорізькій області зареєстровано майже 280 тисяч ВПО. Місць тимчасового перебування, які підпорядкованні обласній та місцевій владі, наразі 62. Там проживають 4 700 переселенців", — розповіла Марина Нотанова.
На Запоріжжі створять реєстр місць компактного проживання для ВПО. Що відомо
Директорка Департаменту соціального захисту населення ЗОДА Марина Нотанова. ФОТО: ЗОВА

За словами Марини Нотанової, реєстр допоможе систематизувати кількість балансоутримувачів в регіоні, а також міститиме інформацію про кількість вільних місць для заселення ВПО. Кардинально для переселенців нічого не зміниться, а от для балансоутримувачів є певні умови, аби потрапити у реєстр МКП.

Їм потрібно подати спеціальну заяву, вказавши кількість приміщень, "ліжко-місць", умови для проживання людей із інвалідністю. Основні вимоги — відповідність будівельним та санітарно-гігієнічним нормам. Інакше приміщення не буде внесене в реєстр МКП:

“Задача керівників, балансоутримувачів — не просто послухати і нічого не робити, вони мають відповідати, усунути всі недоліки. Підключені до нашої роботи Міжнародні організації і фонди щодо допомоги балансоутримувачу, скажімо так, проведення ремонтних робіт, забезпечення певними меблями, інвентарями, чого не в змозі сам балансоутримувач зробити, то вже "міжнародники" готові включитися і допомогти”.

На Запоріжжі створять реєстр місць компактного проживання для ВПО. Що відомо
Спальня у шелтері для ВПО. Запоріжжя, липень 2023 року. Фото: Сусільне Запоріжжя

За словами Марини Нотанової, балансоутримувач та ВПО мають укласти договір на проживання: першочергово — на 6 місяців із можливістю подовження.

"Визначенні певні категорії, хто першочергове має право на поселення в МКП, звичайно, ми говоримо про пільгові категорії: багатодітні родини, літні особи, діти, особи, які мають інвалідність. Якщо буде два і більше зауважень з боку адміністрації МКП, то власник, керівник МКП має право виселити таку особу. Ми говоримо про моральні стандарти: розпивання, зловживання як алкогольними напоями, так і наркотиками”.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок