У Запоріжжі засудили до 5 років жительку Мелітополя, яка очолила комісію з проведення псевдореферендуму

У Запоріжжі засудили до 5 років жительку Мелітополя, яка очолила комісію з проведення псевдореферендуму

У Запоріжжі засудили жінку з Мелітополя, яка допомагала провести псевдореферендум на ТОТ
. Фото: Facebook/ Комунарський районний суд м. Запоріжжя

Комунарський районний суд Запоріжжя визнав винною у колабораційній діяльності жительку Мелітополя. За даними слідства, вона добровільно брала участь в організації та проведенні псевдореферендуму на тимчасово окупованій території Запорізької області. Жінку заочно засудили на 5 років ув'язнення.

Таке рішення 1 вересня цього року ухвалив Комунарський районний суд, йдеться в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

За даними слідства, у вересні 2022 року жінка добровільно очолила створену окупантами дільничну виборчу комісію, яка розміщувалася в Центрі культури та дозвілля Таврійського державного агротехнічного університету ім. Дмитра Моторного, та забезпечувала підготовку і проведення псевдореферендуму, інформувала жителів та складала списки учасників.

Під час суду один із свідків повідомив, що підозрювана до окупації працювала черговою (вахтером) у Центрі культури та дозвілля Таврійського державного агротехнологічного університету ім. Дмитра Моторного:

"Коли побачив фотографії і відеозапис проведених торік у вересні 2022 незаконного референдуму, то відразу впізнав обвинувачену, яка очолювала дільничну виборчу комісію. Вона мала бейджик, підходила до інших осіб і давала їм вказівки, контролювала процес референдуму", — йдеться в Єдиному державному реєстрі.

Суд визнав жінку винною за ч. 5 ст. 111-1 (Колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України та призначив покарання — п`ять років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування, пов`язаних з наданням публічних послуг, виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на строк десять років, з конфіскацією всього майна.

Одразу після фактичного затримання вона відбуватиме покарання.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок