Екіпаж американської бойової машини "Бредлі", військовослужбовці на позивні Француз та Сєрж в серпні цього року брали участь у боях за село Роботине Запорізької області. Нині виконують завдання у звільненому населеному пункті.
Командир бойової машини "Бредлі" на позивний Француз вісім місяців тому став до лав 47- ї окремої механізованої бригади ("Магура"). Розповідає, до того ніс службу в іншій бригаді на Бахмутському напрямку, був стрільцем. Француз разом із побратимами їздив на навчання у Німеччину. Навички роботи з іноземною технікою відпрацьовували вже в Україні.
" Ця зброя класна тим, що прицільно б’є. Зручно сидіти десанту. Так само і поранених можна вивозити, можна погрузити спокійно. Рампа відкривається, заход-вихід, дуже швидко відбувається все."
Пліч-о-пліч із Французом воює навідник бойової машини на позивний Сєрж. Розповідає, працювати на “Бредлі” значно легше, ніж на застарілих бойових машинах.
"Тут все комп'ютеризоване вже. Загалом, все доступно, все зрозуміло, якщо вчився. І БМП також ефективно стріляє і потрапляє. Але "Бредлі" більш точна і перезарядка швидше відбувається, ефективності більше".
За словами військовослужбовця Француза, саме бойова машина піхоти "Бредлі" дуже допомогла у контрнаступі на Роботине. Цього року 28 серпня українські військові звільнили населений пункт. А саме бійці 47-ї бригади встановлювали український прапор на одній із будівель.
"Вона тримає всі російські удари. Ну, і в певних наступальних операціях також себе гарно показала", — розповідає Француз.
До початку повномасштабної війни в селі Роботине проживало майже півтисячі людей, а на 28 серпня залишилась шестеро. Нині населений пункт майже вщент зруйнований. Попри те, що його звільнили, військові РФ щодня обстрілюють його з артилерії, розповів військовослужбовець Сєрж.
Побачене у цьому селі спонукає військовослужбовців діяти. Розповідають, крок за кроком звільнятимуть рідну землю. А після перемоги України планують просто жити.