У НАЗК виявили факт незаконного отримання подарунка колишнім воєнкомом із Запоріжжя

У НАЗК виявили факт незаконного отримання подарунка колишнім воєнкомом із Запоріжжя

НАЗК виявило факт незаконного отримання подарунка колишнім очільником Запорізького ОТЦК
Національне агентство з питань запобігання корупції. Фото ілюстративне. УНІАН

У Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) склали та направили до Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України обґрунтований висновок про вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією щодо колишнього начальника Запорізького обласного територіального центру комплектування (ОТЦК).

Про це сьогодні, 8 вересня, повідомили у пресслужбі НАЗК.

"Підлеглий начальника Запорізького ОТЦК продав дружині свого керівника автомобіль MAZDA CX-5 за ціною, що на 800 тис. грн менша за його ринкову вартість. Після цього воєнком приймав рішення стосовно підлеглого, зокрема, надаючи йому відпустки для виїзду за кордон" – йдеться у повідомленні відомства.

Згідно із чинним Законом про запобігання корупції, воєнкому, (як особі, зазначеній у п., п. 1, 2 ч. 1 ст. 3), забороняється безпосередньо або через інших осіб вимагати, просити, одержувати подарунки для себе чи близьких їм осіб від юридичних або фізичних осіб, якщо такі подарунки пов’язані з виконанням воєнкомами своїх службових повноважень.

"Подарунком вважаються грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, які надають/одержують безоплатно або за ціною, нижчою мінімальної ринкової", – пояснюють в агентстві.

Наразі дії чоловіка кваліфіковані як порушення за ст. 172-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Якщо провину колишнього керівника ОТЦК буде доведено, на нього буде накладений штраф у розмірі від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією такого подарунка.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок