Бійці на позивні Чопік та Малий пішли боронити Україну з перших днів повномасштабного вторгнення, обидва отримали поранення під час штурмових дій на Запорізькому напрямку. Попереду у військових операції та реабілітація. Та вони вже знають напевно: після одужання обов'язково повернуться на фронт.
З бійцями поспілкувалися кореспонденти Суспільного.
Військовослужбовцю на позивний Чопік 21 рік. Захищати Україну він пішов з перших днів повномасштабного вторгнення. Чоловік дістав осколкове поранення, яке в подальшому дало ускладнення. Лікування та реабілітація триватимуть приблизно 6 місяців, каже захисник:
“В окоп міна прилетіла, а осколок потрапив у сідницю. Я два дні не міг евакуюватися. Мене евакуювали. Побратим стояв біля мене, на нього прийшлося більше осколкових поранень, а мені тільки сідницю. Одразу відчув жорсткий біль”
24-річний кулеметник на позивний Малий дістав поранення ноги в боях під селом Приютне Запорізької області. Каже: боронити країну пішов добровольцем разом з друзями 24 лютого. Родом чоловік з Дніпрорудного:
"Був обстріл, перебував на позиціях, пересувався по окопу, ховався в бліндаж — і отримав поранення".
На чоловіка чекають рідні та троє дітей. Він каже: найбільша мрія— повернутися до родини, бо воює заради малечі:
“Провести з ними час, який був втрачений. Чимало втратив. Не бачиш, як діти ростуть".
Цілодобово допомагають перевозити поранених бійців медики-госпітальєри: евакуюють зі стабілізаційних пунктів і прифронтових медзакладів до тилових шпиталів.
Робота непередбачувана, розповідає медик добровольчого батальйону "Госпітальєри" на позивний Феб:
“Нам телефонують — ми виїжджаємо в точку евакуації, відвозимо поранених у завчасно домовлену точку, але принцип ротаційний. Важко звикнути до ненормованого робочого дня: ти можеш цілий день нічого не робити, а потім —несподіваний виїзд”.
Після тривалого лікування та реабілітації військові планують повернутися на фронт.
Підписуйтесь на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber