В Преображенській громаді області працює соціальний автобус. Курсує він двічі на тиждень з початку червня. Найбільш віддалене з сіл на цьому маршруті – Омельник: від нього до Новомиколаївки – 85 км.
Сергій – житель одного з сіл Преображенської громади області, яке з міркувань безпеки ми не називаємо. Вдруге чоловік користується соціальним автобусом, аби доїхати до районного центру та придбати необхідні товари. Каже: російські війська гатять по його селу. Там немає газу та води, а також не працюють продуктові магазини.
"Їздили в Запоріжжя, як треба було. Тільки добратися до Преображенки треба було попутною, може хтось підвезе. Я велосипедом їздив, а потім там на попутку. А тепер трасу обстрілюють, тепер страшнувато. По аптеках, куди треба, в АТБ, там не АТБ, ну, там друге, господарський. Ну, все що треба. Тут же немає магазинів, тільки товари і все", – розповідає Сергій.
Фаріда Кречко мешкає в селі, яке знаходиться за 7 кілометрів від лінії фронту. Розповідає, в їхньому населеному пункті залишаються жити 32 людини. Виживають завдяки господарству: тримають худобу та саджають город. Про соціальний автобус дізналася декілька тижнів тому. Відтепер, каже жінка, користується ним, аби купити ліки та продукти харчування:
"Хоч таблеток купити, та з'їздити щось взяти. Навіть цукор чи ще щось. У нас одна машина на село, якби її бачили. Там немає заднього скла, ні, абсолютно, так і їздить".
За словами консультантки з питань захисту гуманітарної місії "Проліска" Олени Морочковської, таких соціальних автобусів, якими можна скористатися безоплатно, у Запорізькій області курсує шість.
"Ми виїжджаємо на місцевість, опитуємо людей, розмовляємо з ними і дивимось. Звичайно, робимо ставку на самі віддалені села, бо звідти найскладніше дістатися до районних центрів, де можна відвідати аптеку, лікарню та інші різні послуги отримати", – говорить Олена Морочковська.
Виходять на маршрут соціальні автобуси двічі на тиждень.