Юрій Швець, житель селища Підпорожнянка Запорізької області, човном перевозить людей зі свого населеного пункту до Заводського району обласного центру. Чоловік каже: маршрут вже користується попитом, адже громадський транспорт ходить зрідка, а човном можна дістатися за 5 хвилин.
Що спонукало чоловіка організувати перевезення та що кажуть люди - читайте далі.
Житель селища Підпорожнянка Юрій Швець розповідає: коли почалася війна, громадський транспорт не працював, а людям якось треба було діставатися до обласного центру. Тому він з друзями вирішив організувати перевезення човном через затоку Дніпра:
"Вмикаю електродвигун і попливли, а там веслами допомагаю. Торік з початку червня працював, цього— з середині червня".
Юрій Швець каже: перевозить людей щодня з 6 до 19-ї години:
"По телефону дзвонять. Розклад повісили. Дачі почалися, а маршрутки повні, люди не влазять. Влада не проти, бо розуміє нашу ситуацію, входить у наше становище. Охорона, поліція, місцева влада — усі розуміють, яка у нас ситуація".
За один раз чоловік перевозить 8 осіб, а за день — до 50: "Дачники їздять, люди на роботу, з роботи добираються, до магазину".
6 днів на тиждень користується водним транспортом Ірина Воробйова. Жінка каже: дуже зручно, бо затока знаходиться в кількох хвилинах. До того ж човен пливе швидко: 5 хвилин — і вже на іншому березі. А громадським транспортом доводиться їхати 30 хвилин.
"У забитій маршрутці треба їхати до Вогнетриву, потім робити пересадку — це дуже довго за часом. У дитини з суглобами проблеми, то поки об'їдеш навколо все.. А човном — 5 хвилин по затоці, 5 хвилин спуститися, вгору піднятися — жодних проблем. Фінансово — це 20 гривень. Якщо мені навкруги об’їжджати, то 24 виходить. Дешевше човном", — розповідає Ірина Воробйова.
Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber