Псевдогубернатора Запорізької області Євгена Балицького заочно засудили до 15 років ув'язнення

Псевдогубернатора Запорізької області Євгена Балицького заочно засудили до 15 років ув'язнення

Псевдогубернатора Запорізької області Євгена Балицького заочно засудили до 15 років ув'язнення
Євген Балицький. Фото: Запорізька обласна прокуратура

У Запоріжжі заочно засудили очільника окупаційної адміністрації РФ у тимчасово захопленій частині Запорізької області Євгена Балицького.

Про це сьогодні, 29 червня, повідомили в Службі безпеки України.

За матеріалами слідства, колишній нардеп від забороненої партії "Опозиційний блок" Євген Балицький добровільно почав співпрацювати з росіянами та погодився очолити "Военно-гражданскую администрацию Запорожской области".

Псевдогубернатор організовував місцевий псевдореферендум про вихід Запорізької області зі складу України та приєднання до РФ, підписав чимало незаконних документів, допомагав створити незаконні "виборчкоми", де були сфальсифіковані результати "голосування":

"Після фейкового плебісциту Балицький звернувся до президента РФ з проханням "визнати" регіон як новий суб’єкт Російської Федерації. А 30 вересня 2022 року, на "урочистому" заході у Кремлі, він підписав незаконний "договір про входження" Запорізької області до складу Росії", — йдеться у повідомленні.

Суд визнав Балицького винним та засудив до 15 років ув’язнення з конфіскацією майна за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 (участь в організації та проведенні незаконних референдумів на тимчасово окупованій території, вчинене за попередньою змовою групою осіб);
  • ч. 2 ст. 110 (умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, за попередньою змовою групою осіб).

Наразі Балицький перебуває на тимчасово окупованій території на півдні України.

Тривають комплексні заходи, аби притягнути його до відповідальності.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок