Отримати безоплатно нову спеціальність або підвищити свій рівень освіти у Запоріжжі можна за допомогою ваучера. Цьогоріч до переліку категорій, які можуть їх отримати, додали військових та переселенців – розповіла директорка обласного Департаменту освіти і науки Людмила Бухаріна. Обрати новий напрям можна серед 123 професій.
Отримати такі ваучери можуть наступні категорії людей:
- вік від 45 років, які не досягли пенсійного віку і мають страховий стаж понад 15 років;
- звільнені з військової служби, крім строкової;
- звільнені від військової служби та брали участь в антитерористичній операції і війні проти РФ;
- ВПО, що є особливо актуальним для осіб з окупованих територій; особи, які отримали поранення внаслідок російської військової агресії;
- мають професійно-технічну, фахову передвищу чи вищу освіту і не зареєстровані в службі зайнятості як безробітні.

Ваучер надається на суму 26 тисяч 840 гривень, розповідає Людмила Бухаріна. Якщо вартість за навчання більша, то різницю людина повинна буде сплатити самостійно. Після отримання ваучера обрати заклад і спеціальність для навчання можна протягом 90 днів.
"Це сільське господарство, медицина, освіта, транспорт, будівництво, IT сфера, управління та адміністрування. Тому спеціальностей надзвичайно багато, їх перелік є на сайті державної служби зайнятості, є на сайтах університетів, тобто інформації достатньо", – каже посадовиця.
У Запоріжжі в програмі "Ваучери на навчання" беруть участь Національний університет, Фаховий медичний коледж, Запорізька політехніка та Класичний приватний університет.
Курси з підвищення кваліфікації стартували 1 червня і триватимуть 45 днів – розповідає керівник центру післядипломної освіти Сергій Ільїн. На них за системою ваучерів зареєструвалися 42 людини за чотирма різними напрямками. Також ваучери надають можливість вступити на магістратуру.

"Якщо ми кажемо про магістратуру, то тут ми можемо казати лише про попередні цифри, на сьогодні ми вже працюємо з 60 особами. Найбільш популярними нині за кількістю людей яких ми зареєстрували є два напрямки, це соціальна робота, психологія і з технічних спеціальностей, найбільш популярними є якраз будівельний напрям", – говорить Сергій Ільїн.

Наталія Данкевич понад 20 років працює інженером проектувальником. Каже, норми та специфіка її професії щороку змінюються, тож давно хотіла піти на курси підвищення кваліфікації. У центрі зайнятості дізналася про ваучери, які надають можливість навчатися безкоштовно.

"Коли тобі досвідчені викладачі викладають, це набагато легше отримувати інформацію, як вже студент. Складності немає, тому що ми всі з досвідом, в нас тільки велике бажання навчатися, ми отримуємо великий досвід з різних новітніх, методів, моделей розрахунку, які ми можемо використовувати", – ділиться враженнями Наталія Данкевич.

Скористалась ваучером на безоплатне підвищення кваліфікації і Олена Фостащенко. Розповідає, професію інженера проектувальника здобула 23 роки тому, тож хотіла опанувати нові тенденції у будівництві, аби бути більш затребуваною на ринку праці. Нині готується до створення фінального проєкту, у якому потрібно продемонструвати всі набуті знання.

"Я хочу зробити акцент більш на енергоефективності будівель і споруд, які були побудовані, тобто типові будівлі споруди, тобто які будувались в 90 роки – 95, тобто наші багатоповерхівки, 5-поверхівки, які зараз потребують цих робіт щодо термомодернізації та підвищення енергетичної ефективності", – каже Олена Фостащенко.