Запорізькі активісти перевірили стан захисних споруд у місті та виявили, що сім модульних укриттів Запоріжжя не відповідають Державним будівельним нормам захисних споруд.
Богдан Загорулько — голова громадської організації “Студентство” разом з іншими представниками громадських організацій перевіряли стан захисних споруд, які в місті встановили у січні. У кожному зафіксували від 11 до 14 порушень:
"Відсутність нормального кондиціювання повітря, відсутність дверей. Тобто, якщо прилетить ракета, ми всі відчуємо цей “прильот”. На перший погляд, ми бачимо відсутність чистоти адекватної, відсутність питної води, медикаментів, засобів пожежогасіння".
За словами громадської діячки Анни Усенко, подібна ситуація і в модульному укритті на Центральному пляжі міста. На мапі це сховище відсутнє, каже жінка:
"Щоб його знайти, треба пошукати. Є напис “Укриття”, воно єдине. А ніяких стрілочок, показників немає".
Богдан Загорулько говорить, що на одне модульне укриття з міського бюджету було виділено 420 тисяч гривень:
"Сім укриттів ми перевірили. І, згідно з даними офіційними на сайті, вони ще замовили, наскільки мені відомо, вісім укриттів для “Зеленбуду”. Ми зв’язалися з Львівською міською радою, в них аналогічні укриття в районі 200 тисяч виходять. Тобто, мінімум у 2 рази вартість завищена".
Конструкції для модульних укриттів купували у товариства з обмеженою відповідальністю “Hobbit House”, яке зареєстроване у місті Бориспіль, Київської області. За словами технічного директора компанії Дмитра Левковського, одне таке укриття коштує від 200 до 250 тисяч гривень. Чоловік каже: компанія не встановлювала їх у Запоріжжі:
"Ми продавали самі конструкції і займались організацією їх доставки до міста. Оплату за доставку ми не здійснювали, там напряму здійснював покупець".
За словами голови ГО “Студенство” Богдана Загорулька, крім перевірених ними укриттів, у місті можуть бути встановлені ще близько 10 захисних споруд. Втім, люди не мають до них доступу:
"До нас звернулися активісти, в яких є відео, що на території комунальних підприємств людей не пускають в ці укриття. Це, звісно, є порушенням чинного законодавства".
Зі зверненням стосовно якості встановлених укриттів та можливої завищеної вартості активісти звернулися до влади та правоохоронних органів.
Журналісти Суспільного надіслали інформаційний запит до Запорізької міської ради з проханням прокоментувати, хто перевіряє стан модульних укриттів та скільки на них було виділено грошей.
Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber