Сьогодні, 14 травня, у Запоріжжі провели всеукраїнські змагання з богатирського багатоборства. Індивідуальний чемпіонат України відбувся вперше від початку повномасштабного вторгнення. Як спортсмени визначали кращого у п'яти силових вправах, зафіксували на фото журналісти Суспільного.
З фронту у бій спортивний, каже учасник чемпіонату України з богатирського багатоборства Михайло Мельник. Чоловік військовослужбовець, за два дні до старту дізнався про їх проведення, у цей час якраз був у відпустці, таким чином, каже, вирішив випробувати себе:
"Я раніше виступав у цій федерації, але від початку війни я не займаюсь спортом. Приїхав і побачив, що проходять змагання, мені захотілося приїхати, подивитись, спробувати себе і трошки відволіктися від цієї війни, отак і вийшло".
За словами Михайла Мельника, за мету перемогу у чемпіонаті не ставить:
"На цьому турнірі я не хочу нікого обганяти, просто хочу подивитися на себе, бо я себе не знаю, що я зараз можу зробити, як можу зробити. Просто хочеться взяти участь, випробувати себе".
Серед досягнень спортсмена-аматора – перемога на Кубку України та срібло міжнародних змагань зі стронгмену.
"Я не майстер спорту, я аматор, я виступав з майстрами спорту міжнародного класу і зайняв друге місце. Для мене це був шок", – розповідає Михайло Мельник.
У першому виді вправ, розповідає спортсмен, було не просто, впорався, але зважаючи на минулорічні показники, знає що може більше:
"Я зараз у тяжах, тобто суперники у мене достойні, але я теж стараюсь їх не відпускати від себе, ще тільки початок, мені цікаво самому".
Як розповідає Заслужений майстер спорту України та організатор змагань Валерій Газаєв, на чемпіонат України приїхали 22 атлети. Кількість обумовлена тим, що чимало спортсменів перебувають наразі в окупації в Мелітополі, ще частина з них — боронить країну:
"Сьогодні тут зібралось, хоч і не багато атлетів з відомих всім причин, але є у нас і діючі військовослужбовці, як чоловіки, так і жінки, сьогодні вони виступають. Представники ЗСУ, представники патрульної поліції, СБУ та ДСНС, всі силові структури представлені на цих силових змаганнях".
Деякі з них взяли відпустку, каже Валерій Газаєв, для того, щоб взяти участь у змаганнях, адже ці старти головні у цьогорічному календарі, за результатами цих змагань буде сформована національна збірна.
Змагалися спортсмени у п'яти вправах, за результатами яких визначається переможець:
"Сьогодні це п'ять силових, видовищних вправ: підйом Зерхера, логліфт, прогулянка фермера, богатирська тяга і також утримання ваги перед собою".
Змагалися впродовж дня жінки у двох вагових категоріях – легка вага до 63кг і до 82 кг середня вага. Чоловіки змагалися у трьох вагових категоріях –до 90, 105 та понад 105 кг, як серед профі так і аматорів.
"Є спортсмени аматорського дивізіону, а також є професійного дивізіону. Вони не пересікаються один з одним. Призи отримують як і перша категорія, так і друга категорія, і змагання у них ідуть окремо. Федерація оцінює їх на одному рівні", – говорить суддя змагань Ганна Васюк.
У ході змагань кожен спортсмен, зазначає Ганна Васюк, може розпочати з мінімальної ваги прописаної у статуті і так само спробувати підняти рекордну позначку.
Далі за календарем командний чемпіонат світу – найголовніший турнір, який відбудеться 10 жовтня у Парижі.
Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber