Росіяни облаштували вогневі позиції на енергоблоках ЗАЕС — Дмитрашківський

Росіяни облаштували вогневі позиції на енергоблоках ЗАЕС — Дмитрашківський

Росіяни облаштували вогневі позиції на енергоблоках ЗАЕС — Дмитрашківський
Запорізька атомна електростанція . Фото: ДП "НАЕК "Енергоатом"

Російські військові облаштували вогневі позиції на дахах декількох корпусів Запорізької атомної електростанції. Відповідні супутникові знімки опублікували у звіті британської розвідки.

Цю інформацію Суспільному підтвердив речник Сил оборони Таврійського напрямку Олексій Дмитрашківський.

За його словами, російські військові облаштовують на території ЗАЕС вогневі точки за допомогою мішків з піском, що є дуже небезпечним.

"Є також інформація по Запорізькій атомній станції, що ворог завіз на саму станцію досить велику кількість продуктів, амуніції", – говорить Олексій Дмитрашківський.

Щодо загальної ситуації на запорізькому напрямку, Олексій Дмитрашківський зазначає, що армія РФ продовжує вести контрбатарейні дуелі та оборонятися:

"На Запорізькому напрямку зосереджена тилова частина, яка займається забезпеченням Бахмутського напрямку та Авдіївського напрямку. Ворог продовжує будувати фортифікаційні споруди, займається мінуванням територій в очікуванні контрнаступ."

Росіяни облаштували вогневі позиції на енергоблоках ЗАЕС — Дмитрашківський
Олексій Дмитрашківський. Фото: FB/Олексій Дмитрашківський

Щодо облаштування вогневі позиції на дахах декількох корпусів Запорізької атомної електростанції повідомляють і у вчорашньому звіті Міноборони Великої Британії. Проте, зазначають, що бойові позиції мали облаштувати раніше.

Так, доданий до допису супутниковий знімок датований 25 березня.

Росіяни облаштували вогневі позиції на енергоблоках ЗАЕС
Російські позиції на дахах кількох корпусів Запорізької АЕС. Енергодар, березень 2023 року. Фото: Міноборони Великої Британії

Що відомо

  • Ввечері 6 квітня 2023 року окупанти увірвалися до одного з приміщень тимчасово окупованої Запорізької АЕС, викрали чотирьох співробітників станції та вивезли в невідомому напрямку.
  • 8 квітня 2023 року росіяни встановлюють додатковий паркан, аби огородити під'їзди до Запорізької атомної електростанції, що розташована на тимчасово окупованій території Запорізької області.
  • 13 квітня 2023 року на території тимчасово окупованої Запорізької АЕС поблизу машинної зали 4-го енергоблока вибухнула російська міна.
  • 21 квітня 2023 року експерти Міжнародного агентства з атомної енергії, які постійно присутні на Запорізькій атомній електростанції, повідомили, що протягом останнього тижня чули обстріли майже щодня.
  • 22 квітня 2023 року у тимчасово окупованому Енергодарі Запорізької області росіяни посилюють перевірки місцевих жителів, які відмовилися брати російський паспорт, а також продовжують психологічно та фізично тиснути на працівників ЗАЕС, змушуючи отримувати російське громадянство й підписувати трудові договори з російською державною корпорацією "Росатом”.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок