Історія трансгендерної жінки, яка стала до лав ЗСУ

Історія трансгендерної жінки, яка стала до лав ЗСУ

Історія трансгендерної жінки, яка стала до лав ЗСУ
Леся Лаврінова, військовослужбовиця на позивний Лань. Фото з особистого архіву Лесі Лаврєнової

Запорізька військовослужбовиця Леся Лаврєнова на позивний Лань — трансгендерна дівчина. Вона здійснила трансгендерний перехід два роки тому, зробивши відповідну операцію. 24 лютого 2022 року, коли почалося повномасштабне вторгнення, Лань одразу пішла захищати країну, бо мала бойовий досвід: протягом 2015 - 2016 років воювала на Донбасі.

Про своє нинішнє військове життя та ставлення суспільства, —військовослужбовиця розповіла Суспільному.

Запорізькій військовій Лесі Лаврєновій 26 років. Вона розповідає: ще в підлітковому віці зрозуміла, що має інші потреби, на відміну від однолітків. Та саме на трансгендерний перехід довго не могла наважитися.

Операцію зі зміни статі Лесі зробили в Харкові, а на голосових зв'язках — у Києві. Каже, що результатом дуже задоволена:

"Був страх сильний. Коли ти вже лежиш на канапі, та знаєш, що зараз вже буде наркоз ,— дикий страх... Але я використала свою техніку, яку ще опанувала з Донбасу: ти можеш зараз понервувати, рахуєш до 5, тобто 5 секунд ти нервуєш, рахуєш до 5, і на 5-тій секунді кажеш собі: “Все”.

Змінила стать і пішла воювати: історія військовослужбовиці на позивний Лані
Гормональні ліки, що приймала Леся Лаврєнова. Фото з особистого архіву Лесі Лаврєнової

Про свої відчуття та бажання Леся нікому не розповідала, окрім батьків, та вони її не підтримали. Нині вона має складні стосунки з рідними, а деякі друзі відвернулися:

Я тримала це в собі, бо про таке в Запоріжжі краще не говорити, думаю. Це ж очевидно. Я старалася взагалі нікому нічого не казати, бо соромно було. Від мене багато друзів відмовилися... Неприємно було."
Змінила стать і пішла воювати: історія військовослужбовиці на позивний Лані
Леся Лаврєнова, військовослужбовиця на позивний Лань. Фото з особистого архіву Лесі Лаврєнової

З початком повномасштабного вторгнення військовослужбовиця на позивний Лань несла службу на Запорізькому напрямку, а потім її відправили на Донбас. Побратимам та посестрам не розказувала про свою гендерну ідентифікацію, оскільки боялася осуду:

В армії важкувато з цим, тому, зрозуміло, я ніколи нічого нікому не розповідала, але, я думаю, за моїм зовнішнім виглядом, такому досить жіночому, можна було б здогадатися”.

Та згодом, своїй бригаді, Леся розповіла, що вона трансгендерна дівчина, але потім про це пошкодувала:

“Спочатку до мене ставлення було дуже хороше, а після того як я зробила камінг-аут,— почалися реальні проблеми. Так розумію, що люди подумали, що я якось їх використовую, що весь час їх обманювала. Але багато було й тих, хто казав: “Яка різниця, вона розуміється і все ”.

Після цього Лань перевели до іншої бригади, де вона була медикинею.

Змінила стать і пішла воювати: історія військовослужбовиці на позивний Лані
Леся Лаврєнова, військовослужбовиця на позивний Лань. Фото з особистого архіву Лесі Лаврєнової

“Фізично було важко, соціально було теж нелегко. Як мені сказала одна військова: “Якщо ти чоловік на фронті, то тебе автоматично поважають, а якщо ти дівчина, то тобі треба завоювати, а завоювати дуже важко”.

Попри негативний досвід, Леся готова бути відкритою. Каже: це в першу чергу захищає її права. Нині Леся щаслива, має родину, за якою дуже сумує. Торік 14 лютого їй освідчилася небінарна особа. Разом з нею вони виховують доньку від її попереднього шлюбу та будують плани на майбутнє.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок