У Запоріжжі лікують лисеня, на ім'я Гаррі, яке врятували в покинутому дворі Вільнянська. Поки не було мами, на лисенят напала собака та вбила майже всіх. Одного з пащі встигла дістати місцева мешканка та передала його на лікування зооволонтерці.
Як нині почуває себе Гаррі – дізнавались журналісти Суспільного
Лисенятку, на ім'я Гаррі всього місяць. Зооволонтерка Олеся Кулик каже: назвали його так, бо він захищає себе, не зважаючи свої розміри.
Сьогодні Олеся принесла його до ветеринарної клініки, аби здати аналіз крові:
"Щоб ми знали в якому стані наша лисичка. Чи отримала вона, чи має вона паразитів, чи є якісь проблеми з нирками, з печінкою. І ми повинні це дізнатися".
Наразі, каже Олеся Кулик, Гаррі вже отримує антибіотики, йому обробляють рани. Попередньо лікування займе 10-12 днів.
Тварину привезли зооволотерці з Вільнянська. Там в покинутому дворі лисиця привела потомство. Поки самиці не було, на малечу напала собака, одного з лисенят врятувала місцева жителька:
"Вона звернулася до декількох ветеринарних клінік міста Вільнянськ. На жаль, вони не захотіли допомагати лисенятку. І тому вона знайшла нас в Запоріжжі", – розповідає Олеся Кулик.
Олеся каже, коли маленькому Гаррі страшно, він злий, або голодний – видає звуки, схожі на собачий гавкіт.
Після того, як лисеня вакцинують та оброблять від усіх паразитів – випустять у вольєр. Таким чином за словами Олесі Кулик, адаптуватимуть тварину до дикої природи.
Лисеня Гаррі знаходитиметься на карантині близько 4-х місяців. Зоозахисниця зазначає: відпустять тварину у дику природу наприкінці літа, адже саме в цей час лисенята керуються інстинктами та покидають матір.
"Поки вона знаходиться на кормі, тому що нам потрібно вирівняти імунітет. Потім вона потрошку буде навчатися їсти їжу, яка природна для них. Зараз він дикий, він агресивний. Не дивлячись на його розмір. Він поводиться як повноцінна дика тварина і це абсолютно добре", – каже Олеся Кулик.
Раніше Суспільне повідомляло, що від російської агресії в Україні страждають не тільки люди, але і тварини. Волонтери, які опікуються тваринами в Запоріжжі, потребують допомоги.
Що відомо
- Запорізькі зооволонтерки Олена Пилова та Олеся Кулик отримали відзнаку всеукраїнської зоозахисної премії “UAnimals”. Попри війну жінки не покидають тварин та рятують їх. Вони забирають тварин на перетримку, а також вивозять їх з гарячих точок.
- На Запоріжжі з-під обстрілів урятували двомісячну косулю. Двомісячну косулю, на ім'я Бембі врятували з-під обстрілів у Гуляйполі місцеві мешканці. Дитинча залишилось без батьків і самотужки не могло харчуватися.
- Пернатого хижака породи "яструб-канюк звичайний" врятувала від загибелі й підготувала для повернення на волю запорізька ековолонтерка Олеся Кулик.
- Запорізькі зоозахисники 17 січня врятували єнотовидного собаку, що приблудився до Міжнародного аеропорту Запоріжжя. Тварина, ховаючись від місцевих собак, забилася в одне з приміщень.
Читайте також
Хтось - годівниці, хтось - шпаківні: небайдужі запоріжці піклуються про пернатих
На Запоріжжі чоловік покалічив собаку вилами. Як рятували тварину
Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber